İzmir'de kaçmak üzere olan kaçak göçmenler yakalandı!

İzmir'de emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonda kaçmak için hazırlanan 46 düzensiz göçmenin yakalandığı öğrenildi.

İzmir'de kaçmak üzere olan kaçak göçmenler yakalandı!

İzmir'de emniyet güçleri tarafından düzensiz göçmenlere yönelik bir operasyon düzenlendi. İzmir'in Karaburun ilçesinde bir kamyon sürücüsü polisin dikkatini çekti. Emniyet güçleri tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında Karaburun ilçe girişinde aracı durdurmak istiyorlar. 

Araç sürücüsü kaçtı

İlçenin girişinde polis kontrol noktasını gören ve paniğe kapılan kamyon sürücüsü bu noktada araçtan inerek aracı bırakıp kaçıyor. Kamyonu terk edilmiş bir halde fark eden polis ekipleri kamyonu aramak istiyorlar. Yapılan detaylı aramalarda kamyon kasasında 46 düzensiz göçmenin yakalandığı tespit edildi. Somali uyruklu oldukları belirlenen göçmenler arasında 20 kadın ve 4 çocuk da tespit edildi. 

Düzensiz göçmenlerin sorgulanması ve kaçakçılık işlemlerinin detaylı bir şekilde öğrenilmesi için emniyete götürüldükleri ifade edildi. Emniyette gerçekleştirilen sorgu işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildiği tespit edildi. Kaçak göçmenlerin tekrar ülkelerine gönderilmeleri bekleniyor. Bu olay öncesinde kaçan kamyon şoförünü yakalamak için emniyet güçlerinin çalışmaları devam ediyor. İl genelinde göçmenleri Avrupa'ya kaçırmak vaadi ile insancıl olmayan yollar tercih eden kişilerin tespit edilmesi için hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü, her türlü bilginin emniyet güçleri tarafından değerlendirildiği öğrenildi. 

Yorumlar (0)
açık