İzmir'de kurban derilerini ormana çürümeye bıraktılar!

İzmir'in Buca ilçesinde ormanlık alana bırakılan onlarca kurban derisi çürümeye bırakıldı. Kötü kokular çevreye yayıldı.

İzmir'de kurban derilerini ormana çürümeye bıraktılar!

İzmir'in Buca ilçesine bağlı olan Kaynaklar Mahallesi'nden yükselen kötü kokular son derece rahatsız edici hale gelmeye başladı. Kurban Bayramı'nın hemen ardından yükselen kötü kokular belediye ekiplerini de harekete geçirdi. Kurban kesimi sonrası çevrenin temizliğinin iyi yapılmadığı ve kötü kokuların bu sebeple giderek yükseldiği iddia edildi. 

Kurban derilerini ormana atmışlar

Bölgede bulunan ormanlı alandan gelen kötü kokuların tespiti için Buca Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçti. Ekipler ormanlık alanda detaylı bir araştırma yaptılar. Araştırma sonrasında korkunç manzara ile karşılaştılar. Kurban Bayramı'nda kesilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanların derilerinin ve kullanılamayacak durumda olan sakatatlarının ormanlık alana gelişigüzel bir şekilde atıldığı tespit edildi. 

Buca Belediyesi bunun üzerine harekete geçti. Etrafa saçılan atıklar belediye tarafından toplandı. Etrafın herhangi bir mikrobik hastalığa neden olmaması için dezenfekte edildiği öğrenildi. Çevreyi kirleten kişilerin belirlenmesi için çalışmalar başlatıldı. Hayvanların kulaklarındaki ve derilerinin üzerindeki numaralardan nerede kime satıldığının bulunması için çalışmalar yapılacak. Kurbanlık derilerin sahiplerinin bulunmasının ardından çevre kirliliği sebebiyle haklarında yasal işlemlerin başlatılması planlanıyor. Belediye ekipleri tarafından çalışmalar başlatıldı. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu