EÜ açık yüzme havuzu yeni yüzüyle hizmette

Ege Üniversitesi'nin revize edilen Açık Yüzme Havuzu gerçekleştirilen açılış etkinliği sonrası yeni yüzüyle hizmete girdi

EÜ açık yüzme havuzu yeni yüzüyle hizmette

Açılış etkinliğinde kısa bir konuşma gerçekleştiren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin olması gereken konumuna kavuşması için bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif bağlamda ihtiyaç duyulan altyapıyı sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleriyle yeni yüzüne kavuşan yarı olimpik ebatta sahip EÜ Açık Yüzme Havuzu'nun açılışı törenle yapıldı. Açılış seremonisine EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın yanında, akademisyenler ve öğrenciler ile EÜ Senato Üyeleri ve Rektör Yardımcıları da katıldı.

Kalabalık bir katılımın yaşandığı havuzun açılış töreninde görüş bildiren Budak, “Bu açılış, bizim için, başarı hedefine hızla yürüdüğümüz yolda attığımız somut adımların birini daha gösteriyor. Göreve seçildiğimiz günden beri, Ege Üniversitesini her branşta hak ettiği değere ve statüye ulaştırma amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İki sene içinde gerek akademik projelerde gerek yerleşkemizin fiziki koşullarının yenilenmesinde önemli aşamalar geçtik.  Üniversitemizde düğmeye bastığımız yenilik seferberliğiyle, kampüsümüz geniş çaplı bir yenileme ve dönüşüm aşamasından geçti. Yerleşkemizin tekrardan yapılanması çerçevesinde ortaya koyduğumuz proje ve faaliyetler üniversitemizdeki araştırma ve eğitim-öğretim çalışmalarının kalitesini yukarılara taşıdı” diye konuştu.

Rektör Budak, “Bizler, personelimizi ve öğrencimizi daha sağlıklı ve huzurlu bir hayat için spora teşvik ediyoruz,  bunun hayata geçmesi için de ihtiyaç duyulan altyapı faaliyetlerini sürdürerek bu isteğimizi mümkün hâle getirmeye çalışıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
az bulutlu