Efsane Başkan Aydın Erten Anıldı

Aydın Erten mezarı başında anıldı. Sevenleri ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, törene katıldı.

YAŞAM 09.08.2019, 16:18 09.08.2019, 16:20 Ersin Akkaya
Efsane Başkan Aydın Erten Anıldı

Gültepe'nin Efsane başkanı Aydın Erten, aramızdan ayrılışının 19. Yılında Gültepe Toros mezarlığında tespit edilen kabri başında anıldı. Konak Belediye Başkanı Batur, yaptığı konuşmada 'Efsane başkanın ismini taşıyan rekreasyon kısmı için hazır olduklarını, alan belediyeye verildiği lâhza halk ile efsane başkanı buluşturacaklarını ifade etti. Başkan Batur birde müze sözü verdi.

Konak Belediyesi’nin 68’liler Platformu eşliğinde tertip ettiği anma törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Konak Belediyesi Parlamento azaları, CHP İzmir İl külüstür Başkanı Asuman Ali Emniyet, İzmir 68’liler Platformu Başkanı Okan Yüksel, İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, partililer ile vatandaşlar iştirak etti.

Işığının Takipçisi Olacağız

Anma programının açılışını ve sunuşlarını İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu’nun gerçekleştirdiği törende Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tek konuşma gerçekleştirdi.

Erten’in yalnızca Gültepe için değil Şehir için de oldukça önemli tek ad olduğunu anımsatan Batur, 'Halkçı belediye başkanı aydın ertenin ışığının takipçisi olacağını söyledi. Batur "Gültepe'nin yiğit evladı Aydın Erteni anma etkinliğinde birlikte olmaktan devasa sevinç duyuyorum. Değerli başkanın anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Aydın Erten, Belediyecilik çalışmaları ile Gültepe'de efsane olmuş ve yaptığı çalışmalar, projeler bütün İzmir'e yayılmış olan, unutulmaz tek belediye başkanıydı. Halkın isteklerini her vakit ön tasarıda tuttu. Ben Aydın Erten'i Narlıdere'den tanıyorum. Narlıdere'de onunla birlikte yol yürüyen belediye başkanımız Sayın İhsan Erbakış, bizim abimizdi. Seçim kampanyalarında beraber maç etmiştik. Başarılarla dolu hizmetleri Gültepe'lilere yayınlayan Aydın Erten'in gerçekleştirdikleri çalışmalar, kimliği, kişiliği yalnızca Gültepe'ye değil şehrin dört tek yanına yayılmış ve başka belediye başkanları doğrulusunda da uygulanmıştır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
17°
açık