Katarakt ameliyatıyla artık yakını da görebilirsiniz!

Gelişen teknoloji ve tıp bilimi ile katarakt ameliyatı olanlar aynı anda yakın gözlüğünden de sorunsuz bir şekilde kurtulabiliyorlar.

Katarakt ameliyatıyla artık yakını da görebilirsiniz!

Yaşın ilerlemesi görme fonksiyonlarında birtakım kayıpların yaşanmasına neden olabilir. Uyum yeteneğini zaman içerisinde kaybeden göz merceği bir süre sonra yakını ve uzağı görme konusunda sorunlar yaşayabilir. Özellikle kırklı yaşlarda pek çok kişinin gazete, televizyon, telefon ekranı gibi cisimler üzerinde rakamları, yazıları ve cisimleri görmek konusunda sorunlar yaşadıkları bilinmektedir. 

Çoğu zaman doğal yollardan göz sorunlarının çözümü için harekete geçiyoruz. Havuç tüketmek, gözleri dinlendirmek, gözleri dış etkenlerden korumak bu yöntemlerden sadece birkaçı. Ancak pek çok kişi yakın gözlüğü kullanmaktan bir türlü kurtulamıyor. Böyle durumlarda göz sağlığı için kalıcı çözümler bulmak ve bir an önce harekete geçmek son derece önemli. 

Katarakt ameliyatı bir çözüm olabilir

Gözlük kullanmak çoğu zaman sosyal yaşantı içerisinde çeşitli zorluklara neden olabilir. Böyle durumlarda bir doktora başvurmak ve kişiye özel çözümlerden faydalanmak son derece önemli. Teknolojinin gelişmesi artık daha pratik çözümler sunuyor. Uzak ve yakın görme konusunda sorun yaşayan kişilerin katarakt ameliyatı sayesinde her iki sorundan da kurtulabilecekleri belirlendi. Yeni teknolojik sistemlerin kullanılmasının ardından günümüzde sadece tek bir ameliyatın ardından kişiler uzak ve yakın gözlüğünü bırakıp net ve temiz bir görüntüye sahip oluyorlar. Ancak her göz yapısının farklı olduğunun ve her tedavinin herkes için uygulanmayacağının özellikle bilinmesi gerekiyor. Aksi takdirde bilinçsiz tedaviler ile olumsuz durumlar meydana gelebilir. Ancak eskiden sorun olan gözlükler günümüzde 5 dakikalık bir operasyonla ortadan kaldırılabiliyor. 

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu