Urla'da Türkiye'nin tiyatro ekipleri buluştu

Ülkemizin her bölgesinden tiyatro platformları, takımları ve tiyatro sanatçıları ile tiyatro emekçileri, İzmir'in Urla ilçesinde Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’nin düzenlediği 4. Tiyatro Kampı’nda bir araya geldi

Urla'da Türkiye'nin tiyatro ekipleri buluştu

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’nin organize ettiği 4. Tiyatro Kampı, geçen haftalarda çıkan yangın sonrası küle dönen yemyeşil ormanların külleri arasında başladı. Renkli geçen tiyatro kampında, taşınması için uğraşılan Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi için de duyarlılık oluşturan çeşitli faaliyetler de düzenlendi. Tahrip edilen doğa ve yaşanan yangınlar başlığıyla kolların sıvandığı kamp döneminde İstanbul’daki Şu Gösteri Sanatları Merkezi’nin yanması konu da kampın başlangıcındaki hüznü yükseltti fakat sanat her zaman olduğu gibi yeniden küllerinden hayat buldu.

Tiyatro kampında güne başlamak

Tiyatro dünyasına kazandırdığı sanatsal faaliyetlerle ve dayanışma modelleriyle tiyatro sanatının kollarından biri durumuna gelmiş Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’nin, İzmir Urla’da 4. defa organize ettiği Tiyatro Kampı’na, ülkenin dört bir tarafından tiyatro ekipleri katılım sağladı. Tiyatro sanatçılarının ve tiyatro emekçilerinin de yer aldığı kampta beş gün süresince oyunlar, tiyatro atölyeleri, müzik, söyleşiler, büyüklere masallar, mim ve şiir gibi birçok kulvarda çalışma gerçekleşti. 21 atölye ve 12 farklı faaliyetin yaşandığı kamp, büyük bir sanatçı kitlesinin katılımlarıyla hayat buldu. Çok sayıda akademik personel ve usta tiyatro oyuncularının da yer aldığı kampın akşam performansları ise kamp bölgesine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce kurulan platformda sergilendi.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu