Efes Selçuk'ta kitap kokusuna davet var

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde devam eden okuma grupları söyleşileri büyük ilgi görüyor. Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi, her yaştan okuru kitapların renkli dünyasına bekliyor.

EĞİTİM 11.03.2020, 14:29
Efes Selçuk'ta kitap kokusuna davet var

Geçtiğimiz aylarda Efes Selçuk Belediyesi Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi bünyesinde kurulan okuma grupları farklı yaş gruplarından birçok okuru bir araya getirmişti. Efes Selçuk’ta kitlesel kitap okuma kültürünü geliştirmeyi amaçlayan etkinler kapsamında Artemis, Tırtıl ve Kitap Kurtları olarak isimlendirilen okuma gruplarının üyeleri, Psikolog Birgül Sönmez moderatörlüğünde düzenlenen kitap söyleşilerinde okudukları kitapları anlatıyorlar.

KİTAP OKUMA SÖYLEŞİLERİ DEVAM EDİYOR

Şubat ayı etkinlik takvimine göre söyleşilerini tamamlayan okuma gruplarının Mart ayı etkinlikleri devam ediyor. Çocuklara kitap okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırmayı, yetişkinlerin de daha fazla kitap okumasını amaçlayan okuma gruplarının söyleşileri kısa sürede büyük ilgi gördü. Efes Selçuklular’ın yakın ilgi gösterdiği etkinlik kapsamında Artemis Okuma Grubu geçtiğimiz ay Murathan Mungan’ın Kadından Kentler adlı kitabı üzerine düzenlenen söyleşide bir araya geldi. Kitap Kurtları ve Tırtıllar ise seçtikleri birbirinden renkli kitapları okuduktan sonra Psikolog Birgül Sönmez moderatörlüğünde anlattılar. Okudukları kitaplarla ilgili soruları cevaplayan çocuklar kitaplarının kahramanlarını kendi çizimleriyle de ifade ettiler.

Mart ayı etkinlikleri, Artemis Okuma Grubu Gönül Çatalcalı’nın "Hamdüsena Sokağı Kadınları" adlı kitabı için düzenlenen söyleşiyle devam etti. Tırtıl Okuma Grubu’nun üyeleri ise “Kral Şakir 3 Anlatsam Film Olur" kitabının söyleşisine katıldı. Mart ayı etkinlikleri kapsamında son olarak Kitap Kurtları ise 16 Mart’ta (Saat 16.00) Aziz Nesin’in “Şimdiki Çocuklar Harika” adlı kitaplar üzerine söyleşi gerçekleştirecek.

Artemis, Tırtıl ve Kitap Kurtları Okuma Grupları Efes Selçuklu kitapseverleri Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde kitapların renkli dünyasına davet ediyor.

Yorumlar (0)
27°
açık
banner202