Başkan Oran Kaz Dağı Mesajı Verdi

Ekrem Oran konser sonrasında sahneye çıktı ve Kaz Dağı ile alakalı önemli mesajlar verdi. M. Ekrem Oran son derece net bir tavır sergiledi.

BELEDİYE 05.08.2019, 11:06 05.08.2019, 11:33
Başkan Oran Kaz Dağı Mesajı Verdi

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran Kaz Dağı ile alakalı bir mesaj verdi. Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşen Zülfü Livaneli konseri sonrası kürsüye çıktı. Başkan Oran, Zülfü Livaneli’ye çiçek verirken, doğa harikası Kaz Dağları’nda altın madeni arama çalışmalarına açık bir dille tepki gösterdi.

Kaz Dağlarını Kimseye Bırakmayız

Zülfü Livaneli konserine katılan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran konser sonrasında sahneye çıktı ve bazı açıklamalar yaptı. “Kaz Dağları’nda yetişen kır çiçeklerimizi türkülerimizle yaşatacağız” diyerek sözlerine başlayan Başkan Oran, “Dünya’ya sizinle haykıracağız. Kaz Dağları’nı vicdansızlara teslim etmeyeceğiz. Ağaçlarımızla, çiçeklerimizle, türkülerimizle biz kazanacağız. Her şey çok güzel olacak!” dedi.

“Her şey çok güzel oldu” diyen Zülfü Livaneli de “Sizinle gurur duyuyoruz, siz siyasi alanda mücadele ettiniz bizler de sanat alanında. Ve kazandınız, sizinle ve tüm başkanlarımızla gurur duyuyoruz” sözleriyle Başkan Oran’a teşekkür ederken, UNESCO Genel Direktörü’ne, Kaz Dağları ile ilgili bir mektup gönderdiğini dile getirerek, “Nasıl böyle bir cinayet yaparsınız diye bir mektup gönderdim, ama şunu tercüme edemedim. Kaz Dağları’nı  kazlara teslim etmeyeceğiz. İki kaz güdemeyenlere teslim etmeyeceğiz!”

Yorumlar (0)
25°
açık
banner202