Abdül Batur: Cumhuriyet hepimizin

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhuriyet'in 96. Yılına özel bir mesaj yayımladı.

Abdül Batur: Cumhuriyet hepimizin

Aydınlık yarınlara ancak Atatürk ilke ve inkılapları ile ulaşılacağına dikkat çeken Batur, "Cumhuriyet hepimizin. Aydınlık yarınlar yakın, muhtaç olduğumuz kudret hepimizde mevcut" dedi.

Bugünü ve Cumhuriyeti Atatürk ve memleketi koruyan diğer tüm kahramanlara borçlu olduğumuzu belirterek başladığı açıklamasında Batur, “Bugün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, zafere giden yolu çizmeye başlayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve taşıdıkları büyük vatan aşkıyla memleketlerinin bağımsızlığını koruyan tüm kahramanlarımıza borcumuzu hatırlama zamanıdır. Onlar ki Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyıp, canları pahasına bize özgürlüğümüzü vermiş ve Cumhuriyetimizi kurmuştur. Bize bıraktıkları vatan, şanlı bayrağımız ve 96. yaşını büyük bir onurla kutladığımız Cumhuriyetimiz, taşıdığımız en kutsal emanetlerimizdir” dedi.

Aydınlık yarınlara ulaşmamızda Atatürk ilke ve inkılaplarını takip etmemiz gerektiğini ifade eden Batur, “Önderimiz Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasını sağlamak ve onu muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmak hepimizin görevidir.  Kuşkusuz Atatürk ilke ve inkılaplarını takip ederek, bize kazandırdıklarına sahip çıkarak, daha aydınlık bir yarına doğru adımlarımızı hızlandırabiliriz. Muhtaç olduğumuz kudret ise bizde zaten mevcuttur” diye konuştu.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu