Whatsapp artık karanlık modda kullanılabilecek

Milyonlarca Whatsapp kullanıcısını yakından ilgilendiren özellik yayınlandı. Artık karanlık modda kullanım mümkün olacak.

Whatsapp artık karanlık modda kullanılabilecek

Sosyal medyada yaşanan gelişmeler uygulamaları da sürekli olarak yeniliyor. Facebook tarafından satın alınan ve sürekli geliştirme üzerine çalışmalar yapılan Whatsapp günümüzde milyonlar tarafından aktif olarak kullanılıyor. Online bir mesajlaşma platformu olan Whatsapp her geçen gün yeni özellikleri ve güncellemeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. 

Karanlık modda kullanabilirsiniz

Bir süredir Whatsapp üzerinden yeni güncellemelerin yapılacağı duyurusu paylaşılmıştı. Bunun üzerine merakla beklenen özellik sonunda geldi. Karanlık mod desteği Whatsapp'in masaüstü uygulaması üzerinden kullanılmaya başlanacak. İlerleyen günlerde ise telefonlarda da kullanılabileceği düşünülüyor. 

Karanlık mod uygulamasını genel olarak Whatsapp ekibinin yapıldığı düşünülüyor. Ancak doğru bir yargı olmamakla birlikte bağımsız bir geliştirici tarafından hayata geçirildiği öğrenildi. Karanlık mod uygulaması merakla beklenirken uygulamaya geçmesinin ardından pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ancak kullanımı sanıldığı kadar hızlı yayılmıyor. Üçüncü parti bir uygulama olmasından dolayı bilgilerin üçüncü şahıs kişilerin eline geçebileceği  düşünülüyor. Bu riskin her zaman olduğu uzmanlar tarafından da dile getirildi. Yeni güncellemeler uygulamanın sürekli olarak gelişmesine yardımcı oluyor. Bu süreçte emoji taraması da yapabileceksiniz. Artık yer alan pek çok emoji arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak bu özelliğin doğru bir şekilde kullanılması ise auto correct özelliğinin de telefonda açık olması bekleniyor. Whatsapp her geçen gün gerçekleştirdiği yeni düzenlemeler ile birlikte kullanıcılara yardımcı olmaya devam ediyor. 

Yorumlar (0)
-0°
açık