Sağlık-Sen: Sağlık çalışanlarına şiddette cezalar yüzde 50 arttırılacak! Hapis cezasına erteleme yok!

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Sağlık-Sen olarak verdikleri mücadelenin sonuç verdiğini söyledi.

SAĞLIK 15.04.2020, 15:51 15.04.2020, 16:08
Sağlık-Sen: Sağlık çalışanlarına şiddette cezalar yüzde 50 arttırılacak! Hapis cezasına erteleme yok!

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 'Sağlıkta Şiddet Yasası’ ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Sağlık-Sen olarak verdikleri mücadelenin sonuç verdiğini duyurdu.

YENİ ERSİN ARSLAN'LARIN ÖNÜNE GECECEK!

Her koşulda insan sağlığı için mücadele eden sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, artık cezasızkalmayacağını belirten Özdemir, “Başta Milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Farklı unvan ve branşlarda, görevi başında şiddete uğrayarak vefat eden sağlık çalışanlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz. 5 partinin ortak teklifiyle kabul edilen sağlıkta şiddet yasasının, yeni Ersin Arslan’ların önüne geçmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CEZALAR YÜZDE 50 ARTTIRILACAK
Yasanın mecliste gurubu bulunan partilerin uzlaşısıyla kabul edilmesinin sevindirici olduğunu belirten Özdemir, “Sağlıkta şiddete karşı yasa teklifinin Meclis’te grubu bulunan partilerin uzlaşısıyla kabul edilmesinin ardından, hakaret, tehdit, yaralama, görevi yaptırmamak için direnme suçlarında cezalar yüzde 50 arttırılacak. Hapis cezası ertelenmeyecek. Başka personel varsa mağdur çalışan işten çekilebilecek” diyerek açıklamasına son verdi.

Yorumlar (0)
16°
açık
banner202