ALOSBİ'ye 112 İstasyonu

Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi'ne (ALOSBİ) “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” kurulacak. ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan “Bizim her zaman ilk amacımız çalışanı ve sağlığını korumak, üretimin ve işletmenin güvenliğini sağlamaktır” dedi.

SAĞLIK 01.08.2020, 11:24 Ecem Atabay
ALOSBİ'ye 112 İstasyonu

60 bin kişiye istihdam sağlayan ALOSBİ’de kurulması planlanan “112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” için İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Burak Öztop ile ALOSBİ yönetimi arasında 10 yıl süreli protokol imzalandı. Bölgeye kazandırılacak sağlık hizmetleri istasyonunun yatırımı ALOSBİ’ye, işletmesi ise İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait olacak.

“Önceliğimiz çalışanı korumak”

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, liman yatırımları, Menemen-Aliağa-Çandarlı otobanı, İZBAN hattının Bergama yönüne uzatılması gibi etkenlerle yatırımcının da ilgisinin bölgeye giderek arttığını söyledi. Bu doğrultuda ALOSBİ yönetimi olarak sanayicinin rekabet gücünü artırmak, bölgedeki sektörlerin sorunlarını saptamak ve çözüme ulaştırmak için yoğun çabalar gösterdiklerini belirten Tezcan “Ancak bunları yaparken her zaman en önemli amacımız çalışanı korumak, üretimin ve işletmenin güvenliğinin sağlamak olmuştur” dedi.

ALOSBİ, ayrıca sağlık sistemine destek olmak amacıyla Urla Çeşme otoban gişeleri çıkışında bulunan ve bundan sonra 112 Acil sağlık hizmeti verecek olan Karayolları Gişe Binası'nın tadilat, tefrişat ve mefruşatını da üstlenirken sağlık hizmetlerinin ihtiyaç duyduğu bir aracı da sağlayacak.

Yorumlar (0)
30°
açık
banner202