4 yaşındaki kanser hastası Hayrunisa'nın 300 bin liralık ilaca ihtiyacı var!

Aydın'da bir yıl önce kanser tanısı konan 4 yaşındaki Hayrunisa Uzdu, hayatta kalabilmek için 40 bin avroluk ilacın alınmasını bekliyor.

SAĞLIK 14.04.2020, 15:44 14.04.2020, 16:09
4 yaşındaki kanser hastası Hayrunisa'nın 300 bin liralık ilaca ihtiyacı var!

Bir yıl önce nöroblastom tanısı konduktan sonra, 2 yıllık zorlu tedavi sürecine başlayan 4 yaşındaki kanser hastası Hayrunisa, tedavisine devam etmek için 40 bin avro, yani yaklaşık 300 bin TL değerindeki ilaca ihtiyaç duyuyor.

Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören küçük kızın doktorları bu süreçte 'Dinutuximab Beta' etken maddeli 'Qarziba' ilacını kullanması gerektiğini söyledi.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN HASTALIĞI YENİDEN NÜKSETTİ

Annesi Nur Mukaddes Uzdu, "Kızım Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi görüyor. 1 yıl süren tedavinin ardından hastalığı tekrar nüks etti. Kafasında ve omurilikte aynı tanı ile tedaviye başlandı. Kızımın bu süreçte iminoterapi ilacı kullanması gerekiyor. Bu ilaç ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmıyor. Yurt dışından getirmemiz gerekiyor. Bir kür için kullanılması gereken ilacın maliyeti 300 bin TL'ye yakın. Bu parayı karşılayacak durumumuz yok. Değerli hayırseverlerin yardımı ile kızımın tedavi için gereken bu ilacı almak istiyoruz. Sesimize ses olursanız, kızıma destek olursanız çok duacı oluruz" 

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu
banner202