Sertap Erener'den yıllar sonra gelen hastalık açıklaması

Sertap Erener verdiği bir konser sonrasında samimi açıklamalarda bulunurken yıllardır devam eden hastalığı hakkında konuştu.

MAGAZİN 03.09.2019, 10:41 03.09.2019, 12:26 Elif İşçi /elifisci@izmirgundem.com
Sertap Erener'den yıllar sonra gelen hastalık açıklaması

Ünlü şarkıcı Sertap Erener geçtiğimiz akşam verdiği konserde gelen sevenlerine adeta unutulmaz anlar yaşattı. Güzel şarkıcı sahnedeki performansı ve güzel şarkıları ile kendisini dinlemeye gelenleri mest etti. Şarkı aralarında seyircilere takılmayı ve bazı açıklamalarda bulunmayı da ihmal etmedi. Özellikle sağlık konusunda yaptığı samimi itirafları ile yıllardır mücadele ettiği hastalığı hakkında ilk kez konuştu. 

Hastalığını açıkladı

Ünlü sanatçı yıllar boyunca hastalıkla mücadele ettiğini ve bunu yakın çevresi dışında kimsenin bilmediğini anlattı. Kalın bağırsaklarda meydana gelen kolit adı verilen hastalık sebebiyle günlerce hastanede yattığı olmuş. Ölümcül bir hastalık olmadığını ancak hayatını kabusa çevirdiğini ve kendisini yıllar boyunca süründürdüğünü anlattı. Hastaneden çıkıp konsere geldiği ve sonrasında yeniden hastaneye döndüğü günlerin olduğundan bahsetti. 

Amerika'da fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı bir anda geçirdiği ameliyat sonrasında kalın bağırsağını tamamen aldıklarını açıkladı. Açıklamalarında 'kalın bağırsağımı alıp Amerika'da çöpe attılar. Uzun zamandır hayatıma ince bağırsak ile devam ediyorum. Aslında son derece tehlikeli bir durum. Yaşadığım sağlık sorunlarından dolayı ben sağlık konusunda son derece takıntılı biriyim. Savaşçı biri olduğumu düşünüyorum. Kolay kolay pes etmem. Albüm çalışması ve klip için hastaneden katederle kalkıp geldim. Herkes yeni kıyafetler hazırlar ve bunun için heyecanlanır bense Sezen Aksu'nun kıyafetlerini giymiştim. Demem o ki zorluklar karşısında asla pes etmeyin. Ben öyle yaptım ve şuan çok mutluyum' ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
11°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur