Bornova Belediyesi, STK temsilcilerine desteğini açıkladı

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ bölgede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek desteğini bir kez daha gösterdi.

BELEDİYE 03.09.2019, 11:27 03.09.2019, 12:26 Elif İşçi /elifisci@izmirgundem.com
Bornova Belediyesi, STK temsilcilerine desteğini açıkladı

Bornova Belediyesi uzun bir süredir çevrede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile çeşitli çalışmalar düzenlemeye devam ediyor. Son olarak Pınarbaşı, Işıkkent, Yeşilçam ve Kavaklıdere bölgelerinde aktif olarak çalışmalarına devam eden sicil toplum kuruluşları ve çalışma yapan derneklerle bir buluşma gerçekleştirildi. Tarafların bir araya gelmelerinin ardından sorunlar masaya yatırıldı. Bornova Belediyesi Başkanı Dr. Mustaa İduğ konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Bornova Belediyesinden Destek Açıklaması

Toplantı Pınarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlendi. İlçede bulunan 16 farklı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi bir araya geldi. Yapılan toplantıda tarafların birbirlerini daha yakından tanımaları için bir vesile oldu. Belediye ile bundan sonra yürütülecek ortak faaliyetler incelemeye alındığı gibi fikirler masaya yatırıldı. Katılımcılar belediyenin bundan sonraki çalışmalarında beklentilerini dile getirdiler. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise göreve geldikleri andan itibaren ilçe belediyesinin yaptığı çalışmaları, gerçekleştirilen değişiklikleri ve bundan sonra yapılması planlanan çalışmaları anlattı. Çözümlerin bundan sonraki süreçte de hedefleri büyütmek üzerine kurulu olduğu dile getirildi. Bornova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında bundan sonra derneklerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının önerilerinin de dikkate alınarak çalışmalarda mutlaka yer verileceği sözünün paylaşılması dikkat çekti. Hem tanışma hem de kaynaşma toplantısı olarak değerlendirilen bu süreçte Bornova Belediyesi bir kez daha Sivil Toplum Kuruluşlarına ve derneklere verdiği önemi dile getirmiş oldu. 

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu