Cem Yılmaz’dan TSK’ya Destek

Suriye’ye başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın duyurulmasından sonra art arda gelen destek açıklamalarına Cem Yılmaz da katıldı.

MAGAZİN 11.10.2019, 16:16 11.10.2019, 16:19 Melis Çivici / meliscivici@izmirgundem.com
Cem Yılmaz’dan TSK’ya Destek

Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı harekatına ünlülerin desteği devam ediyor. Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ve açıklamalarla ünlü isimler gerek maddi gerek manevi desteklerine devam ediyor.

İlk olarak şarkıcı Sıla bugün yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye Milli Ordusu (eski adıyla Özgür Suriye Ordusu) ile Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı nedeniyle konserlerini iptal ettiğini duyurmuştu. Sosyal medya hesabından Cuma ve cumartesi vereceği konserleri iptal ettiğini duyuran Sıla, gerekçe olarak

Şarkıcı Sıla Gençoğlu, kişisel Instagram hesabında cuma ve cumartesi akşamı vereceği konserlerini iptal ettiğini duyurmuştu. Gerekçe olarak, Suriye'nin kuzeyine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı gösteren Gençoğlu yaptığı paylaşımda, “Dün akşamüstünden beri büyük bir üzüntü, huzursuzluk ve kaygıyla takip ediyorum, ediyoruz olanları. Vatan evlatları canla başla mücadele verirken, aileleri evlerinde evlat yolu gözlerken, günahsız bebek, çocuklarımız ve sivil halkımız canından olurken, yaralanırken, cuma ve cumartesi akşamları olanca coşku ve neşemle sahnede olacak gücü kendimde bulamıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Demet Akalın da bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yarın ki Bostancı konserimizin tüm geliri Aslan parçalarına gidecek. Bizim elimizden gelen bu. Verilecek her türlü göreve de en başa yazın beni... Devletimizin askerimin her daim yanındayım. Yüce Rabbimden tek duamız burunları bile kanamadan yurda dönmeleri. Mehmetçik Vakfı." dedi.

Mehmetçiğe maddi destek sağlayan son ünlü isim ise Cem Yılmaz oldu. Sosyal medyada yaptığı politik paylaşımlar oldukça dikkat çeken ve konuşulan Cem Yılmaz, Barış Pınarı Harekatı’na destek vermediği gerekçesiyle kendisini eleştiri yağmuruna tutan kullanıcılara da üstü kapalı sitem ederek, “29 Ekim 2019 da Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak gösterimizin tüm gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışladığımı tüm sevenlerime duyuruyorum. Birlik ve beraberlikten nasibini almamış sosyal medya ruhunu, memleketime daha faydalı işlerde görmek dileğiyle” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
16°
açık