KEMALPAŞA'DA İZOLASYON DENETİMLERİ SÜRÜYOR

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı Armutlu, Bağyurdu, Ulucak ve Damlacık Mahalleleri'nde koronavirüs testleri pozitif çıkması nedeniyle evlerinde karantinada tutulan vatandaşlar denetlendi.

GÜNDEM 26.11.2020, 17:03 ecem ata
KEMALPAŞA'DA İZOLASYON DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Kemalpaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden evlerinde izolasyona tabi tutulan kişilerin bilgilerini alan ekipler, izolasyon şartlarına uyulup uyulmadığını denetledi. Evlerin yanı sıra Ören Mahallesi'nde bulunan Pazaryeri'de denetlendi. 

Kemalpaşa Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, yaptığı açıklamada "Yapılan denetimlerdeki amacın, izole olarak evde kalması gereken pozitif hastalar ve temaslıların dışarıya çıkıp hastalığı yaymalarını engellemektir. Kemalpaşa'da ekiplerimiz ile denetimleri sıkı bir şekilde yapıyoruz. Evlerini ziyaret ettiğimiz kişilerin sorunları varsa onları da not alıp gereğini yapıyoruz. Denetimler ilçemizde aralıksız devam edecek. Bu sürecin Sağlık Bakanlığı'nın tedbirleri, sağlık çalışanlarının özverisi ve vatandaşlarımızın sağduyusu ile ortak bir mücadele ile atlatılacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Yapılan denetimlere Kemalpaşa Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Enver Çilengiroğlu ve Mahalle Muhtarları katıldı. Denetimlerde vatandaşların karantina kurallarına uydukları gözlendi. 

Yorumlar (0)
banner202