Küçük yaşta aldıkları müebbet hapis cezalarıyla kan dondurdular!

Küçük yaşta insan öldüren ve bunu vahşice yapabilen çocuk katillerin işledikleri cinayetler ve aldıkları cinayetler adeta kan dondurdu.

DÜNYA 03.09.2019, 09:54 03.09.2019, 11:51 Elif İşçi /elifisci@izmirgundem.com
Küçük yaşta aldıkları müebbet hapis cezalarıyla kan dondurdular!

Son yıllarda işlenen cinayetler ses getirmeye devam ediyor. Ancak bazı cinayetler var ki katilinin yaşı ve cinayeti işleme biçimi son derece dikkat çekiyor. Eric Smith isimli çocuk katil kurbanını kaçırdığı sırada sadece 13 yaşındaydı. 4 yaşındaki kurbanına işkence yaptıktan sonra vahşi bir şekilde öldürdüğü belirlendi. Tek başına küçük yaşta gerekleştirdiği ilk işkence ve cinayet oldu. Çıkarıldığı mahkeme tarafından ömür boyu hapis cezası verildi. Kızıl saçları ve gözlükleri yüzünden arkadaşları arasında sürekli olarak alay konusu olduğunu ve bu yüzden bu kadar acımasız biri olduğunu iddia etti. 

Çocuk katillerin sayısı bir hayli fazla

Jon Venables ve Robert Thompson isimli iki çocuk işledikleri cinayetile bir yetişkinden daha korkunç olabileceklerini ortaya koydular. İki yaşındaki bir çocuğu annelerinin bir anlık dalgınlığı sonrasında kaçırdılar. Üstelik korkunç cinayeti işledikleri sırada sadece 10 yaşında oldukları belirlendiler. İki yaşındaki minik çocuğu feci şekilde dövdüler ve ardından işkence yaptılar. Öldüğünden emin olduktan sonra ise bir tren rayına bırakarak olay yerinden uzaklaştılar. 

Başka bir olayda ise 14 yaşındaki Edgar Jimenez uyuşturucu çetelerinden birinde tetikçi olarak çalışıyordu. İnternette bir süre boyunca kurbanlarıyla çektiği fotoğrafları paylaşmaya başladı. Paylaştığı fotoğraflarla adeta olay haline geldi. Polis tarafından yakalandıktan sonra ise işlediği cinayetleri itiraf etti. 4 ayrı cinayet işlediğini söylemesi adeta kan dondurdu. Bu süreçte ömür boyu hapis cezası verildi. 

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu