Torbalı’da toplu yaşam alanları dezenfekte ediliyor

Torbalı Belediyesi, belediye merkez hizmet binası,  okul, cami, pazar yerleri, toplu ulaşım araçları gibi insanların sıklıkla kullandığı mekanlarda dezenfekte çalışması yapmaya devam ediyor.

BELEDİYE 14.03.2020, 14:19
Torbalı’da toplu yaşam alanları dezenfekte ediliyor

Koronavirüs salgını tehlikesinin en aza indirilmesi ve kent genelinde sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulması amacıyla Torbalı Belediyesi, belediye merkez hizmet binası, okul, cami, pazar yerleri, toplu ulaşım araçları gibi insanların sıklıkla kullandığı mekanlarda dezenfekte çalışması yapıyor. Çalışmalar kapsamında belediyenin araçları tek tek özel solüsyonla dezenfekte edilerek hijyenik hale getirildi. Öte yandan kentte halkın alış veriş amaçlı kullandığı pazar yerlerinde, cami ve okullarda, stadyum, kaymakamlık binası, kapalı spor salonu ve daha birçok nokta ekiplerce dezenfekte çalışması gerçekleştiriliyor.

TORBALI GENELİ HİJYEN ÇALIŞMASI

Dezenfekte çalışmalarını dört koldan sürdüren Torbalı Belediyesi, Torbalılıların sosyal yaşam alanlarında detaylı dezenfekte çalışması yapıyor. Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Sağlığımızı tehdit eden korona virüsünün ilçemizde herhangi bir probleme yol açmaması için çalışıyoruz. Korona virüs ile mücadele etmek amacıyla kurduğumuz ilaçlama ekibi ilçe genelinde dezenfekte çalışması yürütmekte” denildi. Öte yandan Torbalı Belediyesi ayrıca aldığı kararla Kültür Merkezi’ndeki tüm kursları, eğitim faaliyetlerini, kültürel ve sportif etkinlikleri, nisan ayının ilk haftasına kadar iptal etti.

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
banner202