Selvitopu KARBEM’de Velilerle Buluştu

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde (KARBEM) velilerle yaptığı toplantıda eğitimi desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Selvitopu KARBEM’de Velilerle Buluştu

Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde (KARBEM) velilere seslenen Karabağlar Belediye Başkanı Selvitopu, “İlçemizdeki 500 bin insana eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Öğrencilerin ücretsiz yararlandığı KARBEM'i tüm Karabağlar'a yaymayı amaçlıyoruz" dedi.

KARBEM geçtiğimiz gün 8’inci sınıf öğrencilerinin velilerine yönelik Liseye Geçiş Sınavı (LGS) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Yeşil Ev’de düzenlenen toplantıya Başkan Selvitopu da katıldı. KARBEM’de okuyan çocukların aldıkları dereceleri ve kazandıkları bölümleri yakından izlediğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Onların başarıları sizleri olduğu kadar bizleri çok mutlu ediyor. Demek ki yaptığımız işin faydası var. Umarım sizlerin çocukları da önümüzdeki dönemde istedikleri bölümleri kazanırlar” diye konuştu.

Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün üzerinde durduğu en önemli konulardan birinin eğitim olduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu “Kurtuluş Savaşı yıllarında okur - yazar oranımız yüzde 4’tü. Onlar eğitimi asla ihmal etmediler. Köylere mezralara okulları götürdüler Bugün koşullarımız daha güzel. Bunu iyi bir biçimde değerlendirmemiz gerekir. Biz de Karabağlar Belediyesi olarak eğitimin her zaman yanında olacağız. KARBEM’de 1500 çocuğumuz okuyor. Amacımız kimsenin etnik kökeni, düşüncesi, inancına bakmadan, ilçemizdeki 500 bin insana eşit hizmet götürmek” dedi.

KARBEM'deki ücretsiz eğitim vermelerinin yanı sıra okullara da destek olmaya çalıştıklarının altını çizen Başkan Muhittin Selvitopu, herkese eşit eğitim fırsatı tanıyacağını belirterek, “Seçim bitti. Ben bundan sonra herkesin başkanıyım. Siyaset bir araçtır, amaç değildir. Belediye olarak biz konuya bu anlayışla bakıyoruz. 'Ben belediye başkanıyım, bunları yaptım' reklamında da değilim. Bunlar zaten bizim görevimiz. Kentimizi daha iyi noktalara getirelim diye biz bu görevlere geldik. Siyaseti bir kenara bıraktım. Hizmete odaklanmaya devam edeceğiz. Kaymakamlıkla ve ilçe milli eğitim müdürlüğüyle iyi diyaloglar içerisindeyiz. Hepimiz devlet kurumlarıyız. Hepimizin görevleri var. Bu görevleri de birleştirirsek, birbirimize destek olursak çocuklarımız da daha iyi yetişirler” diye konuştu.

Konuşmaların ardından KARBEM rehberlik öğretmenleri velilere LGS tercihleri konusunda ayrıntılı bilgi verdiler. Toplantıya, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Güven Güngörmüş'le KARBEM Yetkilisi Hakkı Karadeniz de katıldı.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu