Kösedere Üzüm Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu...

İzmir'in Karaburun ilçesinde düzenlenen Üzüm Şenliği ilk gününde katılımcılarına güzel anlar yaşattı.

BELEDİYE 17.08.2019, 22:29 Tarık Kamanlı
Kösedere Üzüm Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu...

Karaburun ilçesinde bu yıl 12.'si düzenlenen Kösedere Üzüm Şenliği her yıl olduğu gibi bu yılda katılımcılarına renkli anlar yaşattı. Her yıl Ağustos ayının 2. haftasonunda düzenlenen Üzüm Şenliği, Kösedere Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Karaburun Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. İki gün sürecek olan şenliğin ilk gününde kortej yürüyüşüyle başladı. Etkinlik alanında bulunan standların büyük ilgi gördüğü şenlik yarın da devam edecek.

Şenliğin ikinci gününde en güzel ve üzüm güzelinin seçileceği Üzüm Şenliği 18 Ağustos Pazar günü yani yarın son bulacak.

Ayrıca etkinliğin ikinci günü Nükhet Duru dinleyicilerine konser verecek. 

Üzüm Şenliğinin ilk gününün çok güzel geçtiğini vurgulayan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan "Karaburun için amacımız; sahip olduğumuz doğal yaşamı, kendi öz kimliğimizi kaybetmeden sürdürülebilir kılmak. Üretimi önceleyen politikalarımızla gelişim sağlamak zorundayız. Tarım kooperatifleriyle, organik tarım projeleri ile bu değerlerimizi de daha da arttıracak ve parlatacağız. 12. Kösedere Üzüm Şenliğimiz çiftçilerimizle, vatandaşlarımızla, üzüm ile yöresel ürün stantlarımızla, kortejimizle ve atölyelerimizle başladı. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu