Karaburun'da Bayram Kutlamaları Coşkuyla Başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Karaburun’da coşkuyla başladı.

Karaburun'da Bayram Kutlamaları Coşkuyla Başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen etkinliklerin ilki bugün, Karaburun ilçe merkezinde gerçekleştirilen Cumhuriyet yürüyüşü ile başladı. Yurttaşların yoğun katılım gösterdiği coşkulu kortejin ardından Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Bugün başlayan kutlamalar 29 Ekim Salı günü de aynı coşkuyla devam edecek. Saat 10.30'da yapılacak resmi tören ve gün boyunca süren etkinliklerin ardından, Karaburun Merkez ve Mordoğan Mahallesi’nde akşam binlerce vatandaşın katıldığı kortej ve fener alayı ile gece son bulacak.

Saat 19.00'da Karaburun Merkez’den başlayarak İskele’de tamamlanacak fener alayı, katılımcıların da işbirliği ile görsel bir şölene ev sahipliği yapacak. Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle marşlar eşliğinde yürüyecek Karaburunlular Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıl coşkusunu en güzel şekilde yaşayacak.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetin 96’ıncı yılını coşkuyla kutladıklarını belirterek, “Türk Ulusu olarak Cumhuriyet devrimine, Atatürk’ümüzün ilkelerine sahip çıkmaya, Cumhuriyet coşkusunu halkımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Karaburunlu hemşehrilerimi de bu kıvancı paylaşmaya davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu