İzmir Balık Hali dezenfekte edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Covid-19’a karşı önlemlerini arttırıyor. Su ürünlerinde esnafa hijyen eğitimi verildi, ardından hal dezenfekte edildi.

BELEDİYE 14.03.2020, 14:51
İzmir Balık Hali dezenfekte edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı ve Eğitim Şube Müdürlüğü’nden Doktor Hüseyin Çetinel tarafından hijyen eğitimi verildi.  Su Ürünleri Hali Şube Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitimde hal esnafı, hijyen kuralları ve korona salgınına karşı bilgilendirildi. Hüseyin Çetinel “Basit bir el yıkama bile günümüzün en önemli hastalıklarından olan korona virüsünün engellenmesinde çok önemli olabiliyor. Bizim hijyen derslerinde üzerinde durduğumuz en önemli konulardan biri el yıkamanın sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak. El yıkama yaklaşık 30 saniyeyle bir dakika arası sürmesi gereken bir eylem zinciri” dedi.
 
İzmir Balıkçı İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Şahin Çakan “Balık halimizde tüm yazıhanelerimizin hepsi ilaçlanıyor, dezenfekte ediliyor. Kanalların, arabaların ve tabii komple balık halinin iğneden ipliğe kadar ilaçlanmasından dolayı şahsım ve esnaf adına çok İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
İzmir Balık Hali esnafına verilen eğitimler sürecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin balık hali esnafına verdiği hijyen eğitimi 19 ve 25 Mart tarihlerinde devam edecek. Hal esnafına 1-2-9 ve 10 Nisan tarihlerinde de iletişim ve öfke kontrolü dersleri verilecek.

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
banner202