"Haydi Türkiye Bisiklete!"

İzmir Büyükşehir Belediyesi "Haydi Türkiye Bisiklete!" projesinde eğitime ev sahipliği yaptı.

BELEDİYE 20.09.2019, 22:51 21.09.2019, 00:18 Buse Kuytu
"Haydi Türkiye Bisiklete!"

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in AB destekli “Haydi Türkiye Bisiklete” projesinde öncü kent seçilen İzmir, 18-19 Eylül tarihlerinde ilk strateji iletişim eğitimine ev sahipliği yaptı. Bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak için iletişim kampanyası geliştirmek üzere eğitim yapıldı.

İzmir’den sonra Eskişehir ve Lüleburgaz’da da gerçekleştirilecek stratejik iletişim eğitimlerinin ardından bisikletli ulaşımla ilgili her kente özel iletişim kampanyaları geliştirilecek.

2020'de kampanyalar başlıyor


İzmir Havagazı Fabrikası’ndaki eğitimde sivil toplum iletişiminin temelleri, hedef kitle belirleme, diskur tanımlama, kampanya planlama, iletişim stratejisinin temelleri, mecra-mesaj ilişkisi, kampanya briefi hazırlama ve ajans yönetimi, SWOT analizi ve sosyal medya iletişiminin temelleri gibi başlıklar öne çıktı.

İzmir ile beraber pilot il seçilen Eskişehir ve Lüleburgaz’da da gerçekleştirilecek. Mart veya Nisan 2020’de ise belediyeler geliştirdikleri iletişim kampanyalarını hayata geçirilecek.
Ayrıca katılımcı belediyelerin deneyimlerini, geliştirdikleri iletişim kampanyaları ve elde ettikleri sonuçları bir araya getiren, diğer belediyeler için de rehber olacak bir rapor yayımlanacak. Bu rapor, bisikletli ulaşıma yönelmek isteyen Türkiye’deki diğer belediyeler için de bir yol haritası oluşturacak.

Yorumlar (0)
12°
açık