Fiat, İzmir’de de zirvede

Otomotiv devi Fiat, İzmir’de bölgenin en çok tercih ettiği marka oldu. Fiat, 2019 yılının ilk beş ayındaki rakamlara göre Türkiye’nin en çok satış yapan firması oldu.

BELEDİYE 31.07.2019, 11:19
Fiat, İzmir’de de zirvede

2019 yılının ilk beş aylık döneminde 30 bin 924 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok satılan otomobil markası olan Fiat, İzmir’de de bu başarısını korudu. İzmir'de 10 bin 973 adet satış ve yüzde 17.3 lik pazar payı ile zirveye çıkan Fiat, Türkiye'de 48 ilde liderliği elinde tutuyor.

48 İLDE LİDER

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Mayıs Ayı Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre 30 bin 924 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok satılan markası olan Fiat, Türkiye’de 48 ilde liderliği elinde tutarken, İzmir’de de birinci sırada yer alıyor.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKA

Otomotiv pazarındaki daralmaya rağmen Fiat olarak başarılı bir dönem geçirdiklerini ifade eden Fiat Poyraz Otomotiv Satış Müdürü Bora Boralı, otomobil satışında tatmin edici bir rakam yakaladıklarını söyledi. Satışların yanı sıra müşterilerden olumlu geri dönüş aldıklarını vurgulan Boralı, “Fiat olarak 2019 yılının ilk beş ayında pazar payı, satış adetleri ve il bazında tüm bayilerimizle birlikte başarılı bir performans göstermiş olmamızın gurunu yaşıyoruz. Hem Türkiye’nin hem de Ege Bölgesi’inin en çok tercih edilen markası olduk. Fiat, her zaman yenilikçi tasarımlarıyla müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu başarının bir parçası olduğumuzdan dolayı mutluyum” dedi.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu