Çeşme Belediyesi’ne yeni bir müdürlük

Yaşanabilir bir çevre, çevre kirliliğine etken olan tüm faktörlerin önlenmesi ve kontrolü sağlamak için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nü kurduklarını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Her şey daha yaşanabilir bir gelecek için, Çeşme için” olduğunu söyledi.

BELEDİYE 30.07.2019, 19:58 30.07.2019, 20:02
Çeşme Belediyesi’ne yeni bir müdürlük

Çeşme Belediyesi’nde geçtiğimiz aylarda Meclis Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda belediye bünyesinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü kuruldu. 5393 sayılı Belediyeler Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu, 2872 sayılı Çevre Kanunu Kanunları gereğince, katı atıkların, bitkisel atık yağların, ömrünü tamamlamış lastiklerin, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı, atık pil ve akümülatör gibi tehlikeli atıkların, çevresel gürültünün değerlendirilmesi ve yönetimi, atık elektrikli ve elektronik eşyaların  tüm kontrolü Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde yapılacak.

AMAÇ, TOPLUMU ÇEVRE KONULARINDA BİLİNÇLENDİRMEK

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü kurarak, yaşanılabilir bir çevre için, çevre kirliliğine etken olan tüm kirletici faktörlerin önlenmesi ve kontrolünün sağlanmasını amaçladıklarını dile getiren Başkan Oran, “Çevremizi koruyup, iyileştirerek, toplumu çevre konularında bilinçlendirmek ve Çeşme’li hemşerilerimize daha iyi hizmet sunmak amacıyla bu müdürlüğü kurma kararı aldık” dedi.

"KISA SÜREDE HİZMETE BAŞLAYACAĞIZ"

İnsan odaklı, katılımcı bir yönetim anlayışıyla, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak amacıyla bu müdürlüğü kurduklarını ifade eden Başkan Oran, “Çevre ile ilgili daha iyi hizmet vermek, gerekli tedbirleri almak, kontrolleri yapmak ve uyarıda bulunup, gerektiğinde ceza kesmek üzere belediye bünyesinde bir Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü kurduk. Yetki belgesi almak için gerekli çalışmaları tamamladık, kısa süre içerisinde hizmete başlayacağız” diye konuştu.

"HER ŞEY DAHA YAŞANABİLİR BİR GELECEK İÇİN"

Başkan Oran, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İnsanların ruh ve beden sağlığına, hayvan sağlığına, doğal bitki örtüsüne, yeşil alanlara ve binalara, toplumun düzeni ve emniyetine, yer altı ve yüzeysel su alanları ile su rezerv sahalarına zarar vermeyecek ve hava, gürültü yönünden çevre kirlenmesini önleyecek tedbirleri alıp, denetimlerini yapacağız.  Katı atıkları değerlendirerek, geri dönüşüme kazandıracağız. Her şey daha yaşanabilir bir gelecek için, her şey Çeşme İçin. Çeşme Belediyesi çevreci olma özelliği ile örnek olmaya devam edecek. ”


 

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
banner202