Beydağ’da camiler dezenfekte ediliyor

Beydağ'da, Beydağ Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan ve 29 Mayıs'ta cuma namazıyla yeniden cemaatine kavuşacak camilerde dezenfekte işlemi gerçekleştiriyor.

BELEDİYE 27.05.2020, 14:53
Beydağ’da camiler dezenfekte ediliyor

Cami ve mescitlerin cemaatle ibadete açılmasına yönelik alınacak tedbirlerin değerlendirildiği belirtilen genelgede, Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceği kararı alındığı ifade edildi.

BEYDAĞ'DA HANGİ CAMİLERDE CUMA NAMAZI KILINACAK?

Cuma namazları sosyal mesafe kuralına uyularak camilerin içinde değil dışında kılınacak. Bu nedenle avlusu olan ve çevresi sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek cemaatle namaz kılmaya müsait olan camilerde sadece cuma namazı kılınabilecek. Avlusu olmayan camilerde ise cuma namazı kılınmayacak.

Şadırvanlar kapalı olacak ve her namaz kılacak kişi kendi seccadesini evinden kendisi getirecek. Ortak seccade kullanımı olmayacak.

Beydağ’da Merkez Camii, Özkanoğlu Camii, Nalbantoğlu Camii, Cumhuriyet Camii, Yukarı Aktepe Camii, Sarıkaya Mahalle Camii, Erikli Camii, Çiftlik Camii, Yeşiltepe Camii ve Karaoba Camii olmak üzere 10 camii avlusunda namaz kılınabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü’nden gelen ekiplerce ilçede bulunan 10 camii özenle dezenfekte edildi.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, ilçede her türlü temizlik önlemi alacaklarını belirtip, hemşehrilerinin de soysal mesafe kurallarına uymaları konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Yorumlar (0)
24°
açık
banner202