Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Filosunu Güçlendirdi

İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa Belediyesi kentte yaşayan vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosunu güçlendirdi. Filoya altısı çöp toplama, birisi yol süpürme aracı olmak üzere 7 yeni araç daha katıldı.

BELEDİYE 09.09.2020, 18:10 Ecem Atabay
Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Filosunu Güçlendirdi

Kovid19 salgını nedeniyle evlerde tüketimin artması Aliağa’da günlük toplanan çöp miktarının artmasına neden oldu. Mart ayı başında kentte 200 ton çöp toplanırken pandemi ile birlikte toplanan çöp tonajı 100 ton artarak 300 tona çıktı. Kentte artan günlük çöp miktarının daha rahat ve hızlı toplanabilmesi için harekete geçen Aliağa Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna 7 yeni araç daha ekledi.  Filoya, tek seferde 16 buçuk metreküp çöp toplama kapasitesine sahip 6 yeni araç ve bir süpürme aracı daha eklendi. Böylece Aliağa Temizlik İşleri Müdürlüğü filosundaki araç sayısı 14’ü çöp, 3’ü yol süpürme ve biri çöp konteyneri dezenfekte aracı olmak üzere 18’e yükseldi.

Kent genelinde rutin temizlik çalışmalarına mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat 110 personeliyle devam eden Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Aliağa için çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
banner202