Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu: Amatörlere destek olmalıyız

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Biz Varız’ dayanışma kampanyası ile İzmir’deki amatör spor kulüplerine destek oldukları için mutlu olduklarını söyledi.

SPOR 23.05.2020, 09:17
Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu: Amatörlere destek olmalıyız

İzmir futbolunun köklü çınarları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle kentte faaliyet gösteren amatör kulüplere destek verdi. Altay, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka ve Menemenspor’un katkılarıyla hazırlanan 1200 erzak kolisi, amatör spor kulüpleri temsilcilerinin oluşturduğu; Menemen, Çiğli, Karşıyaka, Bayraklı, Bornova, Kemalpaşa, Konak, Karabağlar, Buca, Güney bölgesi, Gaziemir ve Yarımada kulüplerine iletildi.

TUNÇ SOYER: AMATÖR KULÜPLERE DESTEĞİMİZ SÜRECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Biz Varız’ dayanışma kampanyasında, erzak kolilerinin dağıtımının yapıldığı Celal Atik Spor Salonu’nda kulüp başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, küresel salgında en çok zorlanan alanlardan birinin spor olduğunu dile getirdi. Başkan Soyer, “Bu süreçte özellikle amatör spor kulüpleri de yara aldılar. Onlara desteklerimizi sürdüreceğiz. Kampanyaya destek olan Altay, Altınordu, Göztepe, Karşıyaka ve Menemenspor’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İzmirli dayanışmanın ne demek olduğunu, her alanda herkese gösteriyor” dedi.

Amatör kulüplerin, profesyonel kulüplerin sporcu havuzu olduğunu ifade eden Soyer şöyle devam etti: “Onların kılcal damarları olmuştur. Yaşadığımız bu zorlu günlerde profesyonel kulüplerimiz, amatörlere sahip çıkmıştır. Hepinizle gurur duydum. Bu işe öncülük yapan arkadaşlara minnettarım. İyi ki varlar. İçimize su serptiler. Bunlar güzel günlerin işaretleri olacak. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir dayanışma yoktur. İzmir farklı bir duruş gösteriyor”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, sembolik gibi gözükse de profesyonellerden amatörlere böyle bir desteğin gelmesinin çok anlamlı olduğu ve bu bağın kurulmasını önemsediklerini belirtti.

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: BU BİR BAŞLANGIÇ

Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu da Büyükşehir’in öncülüğünde gerçekleştirilen kampanyada yer aldıkları için mutlu olduklarını kaydederek, “Amatörlerle profesyoneller böylesine önemli bir projede bir araya geldi. Bu bir başlangıç bundan sonrası çok daha güzel olacak. Altay Spor Kulübü olarak amatör takımlara elimizden geldiğince destek olacağız. Bu zorlu süreçte herkesin birbirine yardım etmesi gerekiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu organizasyona biz de katıldık. Şu anda bir başlangıç yapıldı. İlerleyen zamanlarda daha güzel iş birliklerinin yapılacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
27°
açık
banner202