Tuğçe Kazaz'dan Atatürkçülük üzerinden ahlaksızlık hakareti!

Cumhuriyet’le birlikte Osmanlı’dan kalan mirasın ortadan kaldırıldığını savunan Tuğçe Kazaz, “Bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Olan bu. Ondan sonra Kemalistler doğru. Bugün dokunabilir misin Atatürk’e? Dokunamazsın adamın kutsalı” dedi.

MAGAZİN 09.01.2020, 15:45 09.01.2020, 15:54 Melis Tekin
Tuğçe Kazaz'dan Atatürkçülük üzerinden ahlaksızlık hakareti!

Bir dönemin din değiştiren, ve verdiği seksi fotoğraflarla gündemde kalan Tuğçe Kazaz, Atatürk’ün dini unutturmak ve Kemalizm’i ortaya çıkarmak için kendisini mitolojik bir öğeymiş gibi gösterdiğini ve dinsizliği getirdiğini söyleyerek hakaret etti.
Kazaz’ın yeniden dolaşıma giren bir videosu büyük tepki çekti. Manken Tuğçe Kazaz, Kemalizm’in bir din olduğunu, Atatürk’ün Osmanlı döneminde saltanatı dini yok etmek için kaldırmak istediğini söyledi.

Kazaz 13 dakikalık videosunda Cumhuriyet’in kurucu değerlerine ve Atatürk ilkelerine sert eleştiriler yöneltti. Videosuna, “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” notu düşen Kazaz, Mustafa Kemal Atatürk için “Adam esti gürledi, ondan sonra adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, neredeyse ilahlaştırma sürecine gidecek bir hale dönüştürüldü” dedi.

Cumhuriyet’le birlikte Osmanlı’dan kalan mirasın ortadan kaldırıldığını savunan Kazaz, “Bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Olan bu. Ondan sonra Kemalistler doğru. Bugün dokunabilir misin Atatürk’e? Dokunamazsın adamın kutsalı” dedi.

TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

Kazaz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Benimle ilgili ahlaksız tweetler atanlar ya Atatürkçü ya Kemalist ya da CHP, PKK ve İmamoğlu’na destek verenlerdir. Ahlaksızlık getirildiğinin kanıtı sizin ahlaksız saldırılarınız. Bu milletin binlerce yıllık mirasını sizin gibi yüzyıla sıkıştırmaya çalışan zibidilere yedirmeyiz." ifadelerini kullandı. Bu ifadelere kısa sürede birçok tepki mesajı geldi.

Yorumlar (0)
35°
açık