Seferihisar'da yaz spor okuluna yoğun ilgi

Seferihisar Belediyesi Yaz Spor Okulu'nda 6-15 yaş arası çocuklar, yaz boyunca 11 ayrı branşta düzenlenecek kurslara katılıp eğitim alacak.Okulların tatile girmesinin ardından Seferihisarlı çocuklar, belediye tarafından düzenlenen yaz spor okuluna akın etti.

GÜNDEM 04.07.2023, 15:56
Seferihisar'da yaz spor okuluna yoğun ilgi

Seferihisar Belediyesi Yaz Spor Okulu'nda 6-15 yaş arası çocuklar, yaz boyunca 11 ayrı branşta düzenlenecek kurslara katılıp eğitim alacak.


Okulların tatile girmesinin ardından Seferihisarlı çocuklar, belediye tarafından düzenlenen yaz spor okuluna akın etti. Belediyenin açtığı futbol, plaj futbolu, yüzme, basketbol, bale, jimnastik, voleybol, tenis, tekvando, satranç ve yelken kurslarının açılışı törenle yapıldı. Törene katılan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, çocuklarla yakından ilgilenerek, hazırlanan oyun alanında onların sevincine ortak oldu. Yetişkin, futbol turnuvalarında derece alan takım oyuncularına hediyelerini takdim etti. Açılışta, jimnastik ve tekvando takımları da gösteri yaptı.


Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Okullar açılana kadar yüzmeden yelkene, tenisten baleye tam 11 branşta açtığımız kurslarda hem arkadaşlarınızla eğleneceksiniz, hem de dolu dolu bir yaz geçireceksiniz. Yaz okulu kurslarımızda yeteneklerinizi keşfedecek, geleceğin şampiyonları da sizler olacaksınız. Her alanda Seferihisar'ın gururu olacaksınız. Ben, gözlerinize baktığımda o inancı ve kararlılığı görüyorum. Buna yürekten inanıyorum. Siz de bize ve kendinize güvenin ve inanın. Seferihisar çocukların ve gençlerin şehri olacak” dedi.


11 dalda kurs alacak olan çocuklara, belediyenin uzman eğitmen kadrosu eşlik edecek. Kurslar, 1 Eylül'e kadar devam edecek.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
banner202