Kadınlar Günü'nde yarışma heyecanı

İzmir Milli Piyangocular Odası, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Esnaf Birlik Plaza’da bir etkinlik düzenledi.

GÜNDEM 08.03.2020, 14:48
Kadınlar Günü'nde yarışma heyecanı


İzmir Milli Piyangocular Odası, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Esnaf Birlik Plaza’da bir etkinlik düzenledi.Toplantıda Gazeteci Şule Perinçek’e ‘Yılın Kadını’ ödülü verilirken,kadınlar arasındaki yemek yarışması kutlamaya renk kattı. 


ARI ÜRÜNLERİYLE TEDAVİ 

Toplantıda Nöroloji Uzmanı Dr. Esra Akyüz ‘apiterapi’ ,  Beyin Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Arif Yılmaz ise ‘uyku düzeni’ üzerine bir konuşma yaptı. Dr. Akyüz, kronik bel ağrısı, boyun ağrıları, fibromiyalji ve migren gibi rahatsızlıkların arı zehiri diğer arı ürünleriyle tedavi edilebileceğini söyledi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Arif Yılmaz, uykunun insan sağlığı açısından önemini anlattı. Yılmaz, “Sağlıklı yaşamak için uyku düzeni çok önemli. Uykumuzdan ödün vermeyelim. Keyfi olarak bozmayalım. Uykunuza özen gösterin. Uyku saatimizi yaşımıza göre 6-7 saaten kısa tutmayın. İşe gideceksiniz saatimizi 6’ya 20 kala düşük bir ses tonunda alarmını kuralım. Birden çalan alarm ile kalkmayın. Yatağımız da kaliteli olmalı” diye konuştu. Toplantıda gazeteci, yazar ve sivil toplum örgütü temsilcilerine de ödül verildi. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Aydınlık Gazetesi Yazarı Şule Perinçek, yılın kadını ödülüne layık görüldü. Düzenlenen yemek yarışması da toplantıya heyecan kattı. Yarışmada Kıymet Duru birinci, Aysel Polat ise ikinci oldular. 

MİLLİ PİYANGOCULAR ODASI ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu  ise, “Sadece 8 Mart’ı Dünya kadınlar günü olarak kutlamak yeterli değil. Kadınları yaşamımızın bir parçası olarak, bizimle her koşulda hayatı paylaştığımız insanlar olarak görüp, ona göre onların değerlerini bilip, hem iş hem de aile ortamında onların da bizimle beraber eşitimiz olduğunu, aynı haklara, aynı yetkilere aynı fırsatlara sahip olduğunu bilen ve böyle yaşayan bir arkadaşınızım. Milli Piyangocular Odası Başkanı Paşa Çakmak, çok önemli sosyal sorumluluk projelerine ve aktivitelerine ev sahipliği yapıyor. Kendisinin çalışmalarını yakınen takip ediyorum, biliyorum ne yapmak istediğini çok iyi biliyorum. Paşa Çakmak Başkanımı ve tüm ekibini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi. 

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
banner202