İzmir'de, metrodaki kalabalık korkuttu

İzmir'de metro seferlerinin 10.00 ile 16.00 ve 21.00 ile 00.20 arasında her yarım saatte bir yapılması nedeniyle vagonlarda insan kalabalığı oluştuğu görüldü.

GÜNDEM 13.04.2020, 15:12 13.04.2020, 16:03
İzmir'de, metrodaki kalabalık korkuttu

Koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi metro seferlerini azaltmıştı. Metro seferlerinin 10.00 ile 16.00 ve 21.00 ile 00.20 arasında her yarım saatte bir yapılmasından dolayı vagonlarda insan kalabalığının görüldü. Sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından hafta başında metrolarda yaşanan kalabalık korkuttu.

DURAKLAR KALABALIK

DHA'nın haberine göre, bilgisayar tamirciliği yapan ve bu sabah işi nedeniyle evinden çıkmak zorunda kaldığını söyleyen Musa Altunç, "Saat 11.00 sıralarında metroya bindim. O saate rağmen ilk durakta ayakta kalmak zorunda kaldım. Boş koltuklar olmasına rağmen sosyal mesafeyi korumak için oturmayı tercih etmedim. İkinci, üçüncü durak itibariyle çok kalabalık olmaya başladı. Mümkünse kimse binmesin diyecektik ama diyemedik, çünkü yarım saatte bir yapacak şekilde ayarlamışlar metro seferlerini" dedi.

KORONAVİRÜS SİYASET ÜSTÜ

Koronavirüsün siyaset üstü bir durum olduğunu ifade eden Altunç, "Maalesef İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kendi halkına zulmettiğini düşünüyorum. Herkes cep telefonunu alıp çekim yapmaya çalıştı. Ben de şikayetimi dile getirmek için çıkıp belediyeye geldim, ancak muhatap bulamadım. Çünkü hepsi evden çalışıyormuş. Valiliğe dilekçe yazdım. Büyükşehir Belediyesi'nde ulaşımla ilgili sorumlu kimler varsa çıksınlar, kendi sağlıklarını tehlikeye atıp toplu taşımaya binsinler, binebilecekler mi? Evet herkes evde kalmalı. Ancak, mecburiyet halinde evden çıkması gereken insanlar var ve ben de bugün bunlardan biri oldum. Belediyeden biz halka değer vermelerini istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
28°
az bulutlu
banner202