FOÇADA ESNAF İŞİ TEZGAHA DÖKTÜ

Güzel bir havanın hüküm sürdüğü İzmir’in turistik İlçesi Foça’da hafta sonu yine kalabalıklar yaşandı.

GÜNDEM 23.11.2020, 16:45 ecem ata
FOÇADA ESNAF İŞİ TEZGAHA DÖKTÜ

İlçe dışından gelen vatandaşların yeme içme ihtiyaçları için esnaf yeni çözümler üretti. Pandemi kısıtlamaları uyarınca kapalı mekanlarına müşteri alamayan ve masa sandalyelerini toplayan esnaf dükkan önlerine tezgah kurarak satış yaptı.

Hava sıcaklığının 20 dereceyi aşmasını fırsat bilen vatandaşlar Foça sahillerine akın etti. İşletmelerin kapalı olması nedeniyle sahilde gezmeyi  ve tenha koylarda güneşlenmeyi tercih eden ziyaretçilerin yiyecek içecek ihtiyaçlarına da esnaf çare üretti. Sadece paket servis yapma izni olan esnaf, dükkanları önüne kurduğu tezgahlarda siperişleri ve talepleri karşıladı. Balık restoranları ekmek arası balık, kafeler tost benzeri yiyecekler, lokantalar döner, pide, lahmacun, büfeler ise sıcak ve soğuk içecekleri kurdukları tezgahlarda teslim ettiler. Vatandaşlar yiyecek içeceklerini sahil kenarında ayakta, ya da ahşap iskelelerde ailece ayrı gruplar halinde oturarak tükettiler.  Foça Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaş gruplarının kısıtlı saatlerini ve maske, mesafe önlemlerini sürekli denetlediği ilçede ziyeretçilerinde önlemlere çoğunlukla itina gösterdiği gözlendi.

Esnaflar bu yöntemle sıkıntılı günlere bir nebze olsun çare bulmaya çalıştıklarını söylerken,  uzaktan gelen vatandaşlar bu koşullarda böyle de olsa yiyecek içecek temin etmenin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdiler.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
banner202