Çiğli Belediyesi sportif branş sayısını 30'a yükseltti

“2021 Avrupa Spor Kenti” unvanını alan Çiğli Belediyesi, kursiyer kabul ettiği sportif etkinlik sayısını 30'a çıkardı.

GÜNDEM 11.11.2021, 16:26
Çiğli Belediyesi sportif branş sayısını 30'a yükseltti

“2021 Avrupa Spor Kenti” unvanını alan Çiğli Belediyesi, kursiyer kabul ettiği sportif etkinlik sayısını 30'a çıkardı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde verilen kurs sayısı, son dönemde açılanlar ile birlikte 30'a yükseldi.


Çiğli Belediyesi, hali hazırda devam eden açık hava basketbol, badminton, basketbol, boccia, bilardo, fitness, jimnastik, kadınlara sabah sporu, kick boks gibi alanlarda 30'a yakın kurs açtı.Özel çocuklara özel ders


2 bin 200 vatandaşa dilediği alanda sportif aktivitede bulunma imkanı sağlayan belediye, sportif etkinlikler kapsamında hafta içi her gün Harmandalı Spor Salonu'nda engelli çocuklara yönelik Özel Çocuklar Spor Saati de düzenleniyor. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen derslerde çocuklarla bire bir olarak ilgileniliyor.


Göreve geldiğinde 4 branşta yalnızca 320 olan sporcu sayısını iki yıl içerisinde 30 branşta 2 bin 200'e yükselten Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sportif anlamda dikkat çeken çalışmalara imza attı.Başkan Gümrükçü: “Spor denince akıllara Çiğli gelecek”


Sportif yatırımlar ile İzmir'de sporun merkezi olma yolunda kararlılıkla ilerlediklerini ifade eden Başkan Gümrükçü, “Sağlıklı toplumun olmazsa olmazı spor yapmaktır. Çiğli Belediyesi olarak, bu anlamda çok büyük bir atılım içerisindeyiz. Her yaştan vatandaşımıza, diledikleri alanda spor yapma imkanı sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak 10 alanda daha kursiyer kabul etmeye başladık. Bunların içerisinde, Çiğlimizin sahiliyle olan bağını kuvvetlendirmek adına yelken ve kano gibi deniz sporlarına ayrıca önem veriyoruz. İlçemizde ikamet eden engelli bireylerimizi de unutmadık. Evlerine kapanmamaları ve sosyalleşmeleri amacıyla kendilerine özel yüzme, tenis, hemsball ve boccia kurslarımızı başlattık. Yakın zaman içerisinde branş sayımızı 40'a çıkarmayı hedefliyoruz. İzmir'de spor denilince akıllara ilk olarak Çiğli'nin gelmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
24°
açık
banner202