Bakan Koca İstanbul'u Wuhan'a benzetti: İstanbul, Türkiye'nin Wuhan'ı oldu!

Koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'u koronavirüs salgınının ilk görüldüğü yer olan Çin'in Wuhan kentine benzeterek "Türkiye'nin Vuhan'ı, İstanbul oldu. Hatta İstanbul, Vuhan'a göre daha iç içe bir kent" diye konuştu.

GÜNDEM 24.04.2020, 10:38
Bakan Koca İstanbul'u Wuhan'a benzetti: İstanbul, Türkiye'nin Wuhan'ı oldu!

Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu, bugün yayınlanan köşesinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarına yer verdi.

Müderrisoğlu'nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Türkiye, yeni tip koronavirüs salgınını kontrol edebilir düzeye getirirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, süreçle ilgili gelişmeleri, geleceğe dair öngörüleri Sabah'la paylaştı.

Koca, Çin'de Kovid19 vakalarının ilk görüldüğü Vuhan şehri ile İstanbul'u kıyasladı ve şu değerlendirmeleri yaptı:

'Türkiye'nin Vuhan'ı, İstanbul oldu. Hatta İstanbul, Vuhan'a göre daha iç içe bir kent. Salgını İstanbul'da kontrol altına aldık. 3'er uzmandan oluşan ekiplerimiz 1300 araçla tüm İstanbul'u bulaşı zincirini tespit için dolaştı. Tıbbi dedektif gibi iz sürdü. Bu yöntemi uygulamasaydık İstanbul'da salgını kontrol altına almamız çok zor olurdu. Neden? Çünkü ilk gelen hastalar solunum desteğine ihtiyaç duyacak halde idi. Bulaşı zinciri belirlendikçe hastalar erken tanı ile tedaviye alındı ve süreç yönetilebilir düzeyde gelişti.

Okan Müderrisoğlu'nun yazısının tamamı için...

Yorumlar (0)
13°
açık
banner202