Yurtdışında doğum yapacak anne adaylarına uyarı

Son yıllarda yurtdışında doğum yapmak bir akım haline gelmişken bunu gerçekleştirecek anne adaylarına önemli uyarılar yapıldı.

YAŞAM 11.08.2019, 12:51
Yurtdışında doğum yapacak anne adaylarına uyarı

Yurtdışında doğum yapmak pek çok anne adayının en büyük isteklerinden birisi haline gelmişken bu konuda en çok merak edilen konu ise işin ekonomik boyutu. Doğum yapmak istenilen ülkenin her açıdan iyi bir şekilde araştırılması ve şartlarının detaylı bir şekilde öğrenilmesi gerekiyor. Doğumdan en az iki buçuk ay önce doğum yapılmak istenilen ülkeye giriş yapılması sağlık açısından oluşabilecek sorunların engellenmesi açısından son derece önemli. 

Danışmanlık firmalarından yardım alabilirsiniz

Yabancı bir ülkede doğum yapmak son derece masraflı olabilir. böyle bir durumda belirli bir miktarda parayı gözden çıkarmak son derece gerekli. Normal doğum ve sezaryen doğum arasında fiyat farkının olduğunu da bilmek son derece önemli. 

Doğumu başka bir ülkede yapmak isteyen ve buna karar vermiş anne adaylarının danışmanlık firmalarından yardım almaları mümkün. Ancak iyi bir İngilizce bilgisine sahipseniz bu anlamda araştırmayı kendi başınıza yapabilirsiniz. Danışmanlık ücretleri ise bu anlamda 10 bin ile 25 bin dolar arasında farklılık gösterebiliyor. 

tüm evrak işlemleri gebelik takibine ve tahlillere göre yapılıyor. Süreç hamileliğin gidişatına göre yönlenebiliyor. Bu süreçte tek seçeneğin ABD olmadığının da farkına varılması son derece önemlidir. Yurtdışında doğum sonrasında bebeklerin çifte vatandaşlık ve pek çok imkandan yararlanma imkanı bulunduğu için anne adayları tarafından bu kadar istekle karşılanıyor. 

Yorumlar (0)
24°
açık