İzmir'de şehir boşalırken plajlar doldu taştı!

İzmir merkezde bayram tatili nedeniyle tatile ya da memleketlerine giden vatandaşlar şehrin boşalmasına neden olurken plajlardaki kalabalık dikkat çekti.

İzmir'de şehir boşalırken plajlar doldu taştı!

İzmir'de bayramı fırsat bilen pek çok vatandaş tatile ya da memleketlerine gitmek için bayram öncesinde harekete geçti. Şehrin merkezinde özellikle kimsenin kalmaması ve şehrin boşalması son derece dikkat çekmişti. Hava sıcaklıklarının 37 dereceye kadar yükselmesinin ardından şehirde kalanlarda serinlemenin çeşitli yollarını aradılar. 

Plajlarda doluluk oranları arttı

Bayramı fırsat bilen pek çok vatandaş özellikle Çeşme plajlarını mesken tuttu. Bölgede otel ve pansiyonlarda doluluk oranlarının dolduğu boş yerin kalmadığı belirlendi. Bayram boyunca plajlarda iğne atsan yere düşmez deyimi açıkça yaşandı. Özellikle bölgede denizinin rengi ve sıcaklığı ile dikkat çeken Ilıca Plajı her sene olduğu gibi bu yıl da en çok tercih edilen plajlar arasında yer aldı. 

Ancak bu esnada İzmir şehir merkezinde son derece büyük bir durgunluk vardı. Şehirde kalanlar bu durgunluğun tadını çıkardı. Serinlemek ve bir aktivite yapmak isteyen kişilerin ise Kordon sahilinde balık tutmayı tercih ettikleri de görüldü. Şehirde tam bir sükunet hakimdi. Bu süreç içerisinde tatil bölgeleri tatilci akınına uğrarken şehirlerde kalanlar ise boş şehrin ve trafiksiz hayatın tadını çıkardılar.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu