Dokuz Eylül Rotary'den Başkan Batur'a Onur Üyeliği

Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nün 2020-2021 dönemindeki ilk onur üyesi Konak Belediye Başkanı Abdül Batur oldu. Daha yaşanabilir bir dünya için yapılan çalışmalara sağladığı katkılardan dolayı Başkan Batur’a “Onur Üyeliği Sertifikası” verildi.

YAŞAM 09.10.2020, 15:08 Ecem Atabay
Dokuz Eylül Rotary'den Başkan Batur'a Onur Üyeliği

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nün bu dönemki ilk onur üyesi oldu. Dokuz Eylül Rotary Kulübü ve Konak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde daha yaşanabilir bir dünya için önemli bir işbirliği protokolüne imza atmıştı. Bu işbirliği doğrultusunda ilk olarak İzmir’de 40 farklı noktada çevre duyarlılığı konulu pankartlar sergilendi. Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Elmasoğlu, kulüp olarak üzerinde durdukları yedi ayrı odak noktasından en önemlilerinden birinin “çevre” konusu olduğunu belirterek “Aynı zamanda çevreye duyarlı bir mimar olan Başkan Batur’a bu konuda bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz” dedi. 

Daha yaşanabilir bir çevre için

Çevre konusunun üzerinde durulması gerektiğine dikkat çeken Elmasoğlu “Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliği herkesin ortak sorumluluğudur. Ancak günümüzde ağaçlar giderek azalıyor, çevremiz kirleniyor, suyumuz azalıyor. Farkındalık yaratmak gerekiyor” dedi. Başkan Batur ise onur üyeliğinin kendisi için büyük bir gurur olduğunu belirterek “Bana layık gördüğünüz bu sertifika için çok teşekkür ederim. Sürdürülebilir bir çevre ve çevrecilik ruhu için işbirliklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
20°
açık
banner202