Depremde, babaanneleriyle ölen yavruları için çocuk parkı istedi

İzmir'i vuran 6.6 büyüklüğündeki depremde 2 kızı ve 2 yeğeni ile kayınvalidesini kaybeden Emine Yücel, sevdiklerine mezar olan yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu yere çocuk parkı yapılmasını istedi.

YAŞAM 28.11.2020, 12:34 ecem ata
Depremde, babaanneleriyle ölen yavruları için çocuk parkı istedi

İzmir'i vuran 6.6 büyüklüğündeki depremde 2 kızı ve 2 yeğeni ile kayınvalidesini kaybeden Emine Yücel, sevdiklerine mezar olan yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu yere çocuk parkı yapılmasını istedi.

DHA'nın haberine göre; Arife Yücel (60), torunları Diren (3), Lena(4), Vera (6) ve Feda (10) ile birlikte yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazı altında kaldı. Depremden 3 gün sonra cansız bedenlerine ulaşılan Arife Yücel ve 4 torunu memleketleri Çorum'da toprağa verildi.

2 kızı ve 2 yeğeni ile kayınvalidesini kaybeden Emine Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu alanın çocuk parkı yapılması çağrısında bulundu. Yücel paylaşımında, "Bir deprem yavrularımı, umutlarımı, her şeyi benden alıp gitti. Fedam, Diren'im ve birçok yavrumuz Rıza Bey Apartmanı'nda yüreğimizi yaktı, şimdi oraya binalar yapılacakmış, dayanamıyorum orada binalar görmeye. Orası çocuklara park olmalı. Rızabey Parkı olsun, orada çocuk sesleri olsun" dedi.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Emine Yücel'in çağrısına destek verdi.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
banner202