BORNOVA ROTARY’DEN “TEMİZ BİR İZMİR” PROJESİ

Bornova Rotary Kulübü Rotary’nin yeni hizmet alanı olan “Çevre” konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Temiz Bir İzmir” logolu çift taraflı kese kağıdı projesini hayata geçirdi. Çevreyi kirleten çekirdek kabuklarını atmak için çift taraflı olarak tasarlanan 15 bin adet kese kağıdı dağıtımı yapılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

YAŞAM 29.07.2020, 15:01 Ecem Atabay
BORNOVA ROTARY’DEN “TEMİZ BİR İZMİR” PROJESİ

Bornova Rotary Kulübü daha çok yaz aylarında açık havada ve sahillerde tüketilen çekirdek kabuklarının çevreyi kirletmesini önlemek amacıyla çift taraflı olarak kullanılabilen kese kağıdı yaptırdı. En iyi temizliğin hiç kirletmemek olduğu fikrinden yola çıkarak bu projeyi oluşturduklarını dile getiren Bornova Rotary Kulübü Başkanı Enver Erdoğan, “Aralık ayından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci bize gösterdi ki dünyanın geleceği için doğa ile uyumlu yaşamayı bilmeli ve çevreyi temiz tutmalıyız. Biz de içinde yaşadığımız toplumda temizlik kültürünü yaymak için ufak bir dokunuş yapmak istedik. Güzel İzmir’imizin bir konuda daha örnek olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

İlk etapta 15 bin adet olarak hazırlanan çift taraflı kese kağıtları Bornova Rotary Kulübü Başkanı Enver Erdoğan, Sayman Sadun Ogan ve bir sonraki dönem başkanı Hakan Örnekoğlu’nun katılımıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Aşıcı, İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Daire Başkanı Şükran Nurlu’ya teslim edildi. Kese kağıtları İzmir Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla özellikle açık alanlarda satış yapan çekirdek satıcılarına ve halka ücretsiz olarak dağıtılacak.

Yorumlar (0)
31°
açık
banner202