Bodrum Belediyesi'nden '400 Liralık Plaj' iddialarına yanıt!

Bodrum Belediye Başkanı Aras sosyal medyada gündeme gelen 400 liralık plajlar hakkında ilk kez açıklama yaptı.

YAŞAM 14.08.2019, 12:10 14.08.2019, 20:34 Elif İşçi /elifisci@izmirgundem.com
Bodrum Belediyesi'nden '400 Liralık Plaj' iddialarına yanıt!

Bodrum'da denize girmenin bedelinin 200 lira ile 400 lira arasında değiştiği söylentilerinin yayılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyümüştü. Bunun ardından Bodrum Belediye Başkanı Aras konu hakkında bir açıklamada bulundu. İlçeye bu tür söylentilerle birlikte haksızlık yapıldığı dile getirildi. 

'Ücretsiz denize girmek mümkün'

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yapmış olduğu açıklamalarda tepki çeken fahiş fiyatlara vurgu yaptı. Sosyal medyada son zamanlarda Bodrum hakkında çeşitli iddialar gündeme gelmişti. Bölgenin son derece pahalı bir turizm bölgesi olduğu yönünde dedikoduların giderek artması bir süre sonra belediyeyi de harekete geçirdi. 

Yapılan bu tür haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve bölgenin değer kaybetmesini sağladığı iddia edildi. Bölgede pek çok gece kulübü, konaklama tesisi ve eğlence mekanı bulunuyor. Bu mekanlar arasında lüks mekanlar olduğu gibi herkese hitap edecek mekanların da bulunduğu ifade ediliyor. Bodrum'a sadece zenginlerin gelebileceğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve pek çok işçi ve köylünün de yaşadığının göz ardı edilmemesi gerektiği ifade edildi. 

Bodrum'da 400 liralık plajların olduğu yönündeki iddiaların gerçek olmadığı ve bu anlamda belediye plajlarının tamamen halka açık olduğu ve ücretsiz bir şekilde hizmet verildiği ifade edildi. Böylece vatandaşlara dayatılan yanlış bilginin doğruluğu dile getirilmiş oldu. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu