Spotify kullananlara üzücü haber geldi

İsveç merkezli olan online müzik servisi Spotify kullanıcılarını üzecek bir karar alarak fiyatlara zam yapacaklarını açıkladılar.

Spotify kullananlara üzücü haber geldi

Ücretli ve kesintisiz müzik hizmeti sunan Spofity uzun zamandır pek çok kullanıcıya kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. İsveç merkezli bir şirket olan Spotify bir süre önce yapılan değerlendirmeler ücretli kullanıcı sayısını giderek artırdı. Ücretli kullanıcı sayısının 100 milyona kadar çıktığı belirlendi. Ancak şirket tarafından alınan yeni kararın pek çok kişiyi memnun etmediği öğrenildi. 

Spotify zam yapacak

Spotify tarafından yapılan yeni açıklama sonrasında ücretlere zam yapılmasına karar verildi. Şirketin aldığı iddia edilen bu karar hakkında henüz net bir açıklama yapmamaları ise son derece dikkat çekti. Kullanıcılar ise bu karardan dolayı son derece mutsuz olduklarını ifade ettiler. 

Fiyat artışının nasıl bir tepki aldığının görülmesi için öncelikli olarak İskandinav pazarında test ettiler. Zam miktarının ise yaklaşık yüzde 13 seviyelerinde gerçekleştirilmesi planlananlar arasında yer alıyor. İlerleyen zamanlarda daha yüksek fiyatlara geçiş yapılabileceği ifade edildi. Bunun için şirket tarafından çeşitli testler yapılıyor. Türkiye'de Spotify kullanan kişilerin reklamsız müzik keyfi için 13.99 lira ödedikleri biliniyor. Bu fiyatların zamla birlikte yükselmesi beklenirken zammın ne zaman fiyatlara yansıyacağı merak konusu haline geldi. 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu