Netflix Türkiye'nin akıbeti ne olacak?

Netflix Türkiye'nin ülkeden çekileceğine dair çıkan haberler artarken bu süreçte şirket tarafından net bir açıklama yapılmadı. Pek çok kullanıcı merakla durumu takip etmeye devam ediyor.

Netflix Türkiye'nin akıbeti ne olacak?

Bir süre önce RTÜK tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Netflix Türkiye RTÜK denetimine gireceğini duyurdu. Bu durum çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Denetimin Netflix üzerinde ciddi bir kan kaybına sebep olacağını ifade etti. Netflix'in bu süreçte Türkiye'de yayına devam edebilmesi için lisans alması gerektiği ifade edildi. Lisans almak için de son tarih 1 Eylül olarak açıklandı. Pek çok dijital platform yayına devam etmek ve ülkede varlığını sürdürmek için lisans almaya devam etti. Bu süreçte Netflix herhangi bir lisans başvurusunda bulunmadı. Bu durum kafaları karıştırdı. 

Netflix Türkiye herhangi bir açıklama yapmadı

RTÜK denetimine resmen girmesinin ardından Netflix'in nasıl bir yol izleyeceği merak konusu haline gelmişti. Şirket yönetimi tarafından konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak her durumda Netflix Türkiye'nin faaliyetlerine son vermeyeceği yönünde bir açıklama yapılmıştı. Bugün öğleden sonra net bir açıklama yapılması bekleniyor. Ancak binlerce Türk kullanıcısının olması sebebiyle heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 

RTÜK denetiminin açıklanmasının ardından şimdiye kadar toplam 590 yayın tarafından başvuru gerçekleştirildi. Başvuruların 298 tanesi ise yayın yapan radyolar tarafından gerçekleştirilmiş durumda. Binlerce kişinin aktif olarak kullandığı Netflix'in Türkiye pazarından çekilmesi çeşitli tartışmalara neden oluyor. Bugün durumun tamamen netleşmesi bekleniyor. 

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu