IZTECH Roboleague 2019 Başladı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) tarafından düzenlenen ve bu sene "Temiz Enerji ve Temiz Teknolojiler" teması ile yapılan IZTECH Roboleague 2019 etkinliği, Türkiye'nin farklı yerlerinden robot meraklılarını buluşturdu.

BİLİM 20.10.2019, 17:20 20.10.2019, 17:22 Mehmet Görgün
IZTECH Roboleague 2019 Başladı

Bu sene 7. Yapılan Iztech RoboLeague 2019 etkinliğinde, binden fazla katılımcı temiz ve yenilenebilir enerji alanında birçok proje ile bulundu. Etkinlikte bunun yanında robot, endüstriyel otomasyon, teknoloji vs. alanlarda etkinlikte olan firmalarla buna ilgi duyan geliştiriciler fikir teatisinde bulundu.

Katılımcıların dayanıklılıklarını, yaratıcılıklarını ve tecrübelerini test eden, 24 ve 36 saatlik maratonlardan meydana gelen "Tasarla-Yap-Yarıştır" ve "Robothon" dallarında birçok proje ve taslak robot çalışması yarışmaya girdi.

Konu hakkında konuşan yetkililer bu tarz organizasyonlara İZKA olarak destek verdiklerini, Türkiye'nin tüm yerlerinden önemli bir katılımın olduğunu, Trabzon ilinden Manisa'dan öğrencilerin geldiğini, bilhassa fen liselerinin ve üniversitelerin katılımlarının yoğun olduğunu gördüklerini dile getirdiler.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu