Iphone satışları düşüyor mu?

Teknoloji devi Iphone son zamanlarda yaptığı satış açıklamalarında satışların düştüğünü ortaya koydu. Düşüşlerin yaşanma nedeni ise merak konusu oldu.

Iphone satışları düşüyor mu?

Dev teknoloji devi olarak bilinen Apple en büyük gelir kaynaklarından birisi olan Iphone satışlarından dolayı son zamanlarda sorunlar yaşamaya başladı. Iphone satışları bir dönem büyük bir patlama yaşamış olmasına rağmen şirketin istediği satış rakamına son dönemlerde ulaşmak pek mümkün görünmüyor. 

Satışlar düşmesine rağmen gelirleri artıyor

Teknoloji şirketi tarafından 2019 yılının ikinci çeyreğinde yeni bir rapor hazırlandı. Bu raporda bir senelik süreçte Iphone satışlarında ciddi bir düşüş yaşandığı öğrenildi. Ancak gelirlerin artmaya başlaması da dikkat çekici bir diğer özellik olarak ifade ediliyor. Apple akıllı telefon dışında yeni gelir kaynakları için harekete geçti. Uzun zaman sonra akıllı telefon haricinde akıllı saat, Airpods gibi ürünlerin satışları da gündeme taşınmaya başladı. Bu süreçte başka ürünlerden satış hedeflerinin artırılması planlanıyor. 2011 yılında Steve Jobs'un hayatını kaybetmesinin ardından  Tim Cook oturdu. Ancak bu süreçte Apple şirketinin sadece para kazanan bir şirket olmasından çok farklı alanlarda kendini geliştirmesi gerektiğine dikkat çekildi. Şirket her yıl çıkarmış olduğu yeni Iphone modelleri ile birlikte ses getirmeyi ve adından söz ettirmeyi başarıyor. Ancak akıllı telefon pazarında genel olarak bir kan kaybının meydana gelmesi durumu son derece olumsuz bir hale getiriyor. 

Her geçen yıl ıphone marka telefonlarının fiyatlarının artması satış hedefinde de ciddi bir düşüşün yaşanmasına neden oluyor. Akıllı telefon pazarında da her geçen gün yeni çıkan modeller rekabetin artırılmasını sağladığı için pazarın düşmesine neden oluyor 

Yorumlar (0)
-1°
açık