Elon Musk çılgın bomba teklifiyle şaşırttı!

Çılgın girişimci Elon Musk yapmış olduğu açıklamalarla dikkat çekerken yeni açıklaması ile yine tepkileri üzerine çekmeyi başardı.

Elon Musk çılgın bomba teklifiyle şaşırttı!

SpaceX ve Tesla'nın kurucularından olan Elon Musk aktif olarak CEO'luk görevini yerine getirmeye devam ediyor. Bu süreçte yaptığı yeni açıklamalarla dikkat çekti. Sürekli olarak sosyal medya hesabı üzerinden çılgın teklifler sunan ünlü girişimci yeni açıklamaları ile gündeme bomba gibi düştü. 

Nükleer bomba açıklaması geldi!

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla her seferinde 'Bunu gerçekleştirmek mümkün değil' dedirten çılgın girişimci pek çok fikrini çılgın bir şekilde harekete geçirdi. Daha önce uzaya Tesla Roadster fırlatmak, şehir altından tüneller kazmak ya da alev silahı gibi son derece uçuk fikirleri gerçekleştirmesi büyük şaşkınlığa neden olmuştu. 

Şimdilerde yeni ve çılgın bir fikirle daha gündeme gelmesi dikkat çekti. Yaptığı açıklamalarda Mars'a nükleer bomba atma fikri gündeme geldi. Bu fikrin çılgın girişimcinin aklında çok uzun zamandır olduğu ortaya çıktı. Bu fikrinin altında yatan sebep ise son derece dikkat çekici. Nükleer bomba atılması ile birlikte gezende sıkışmış durumda kalan karbondioksitin atmosfere bırakılacağı ve böylece bölgenin tamamen yaşanılabilir bir hal alabileceği fikri üzerinde duruluyor. Bu fikir üzerinde çılgın girişimcinin 2015 yılından beri düşündüğü belirlendi. Ancak NASA yetkilileri tarafından fikrin çok kısıtlı bir anlamda işe yarayabileceği, düşünülen durum için tam anlamıyla yeterli olmayacağı belirtiliyor. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu