Apple'de iş ilanı! 20 bin kişiyi alacaklar

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple 2023 yılına kadar 20 bin kişiyi işe alacaklarını açıkladı. Şirketin iş ilanı dikkat çekti.

BİLİM 18.08.2019, 15:29
Apple'de iş ilanı! 20 bin kişiyi alacaklar

Dünya çapında en yüksek piyasa değerine sahip olan teknoloji şirketlerinden birisi olduğu bilinen Apple yetkililer tarafından pek çok kişiyi heyecanlandıracak bir istihdam açıklaması yapıldı. 2023 yılına kadar çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere toplam 20 bin kişinin istihdam edileceği öğrenildi. Ancak iş görüşmesi öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. 

Apple iş ilanının detayları neler?

2017 yılında tahminler çerçevesinde gerçekleştirilen istihdam alanı tahminlerin üzerinde gerçekleşmişti. Doğrudan ve dolaylı olarak 2.4 milyonluk istihdam sağlandığı öğrenildi. Özellikle gerçekleştirilecek istihdamın büyük bir kısmının Apple için parça üretimi yapan Broadcom gibi şirketlerde gerçekleştirileceği öğrenildi. Bu tür şirketlerde birkaç sene öncesine göre istihdam oranı yüzde 80 90 oranında yükseldi. 

Apple gibi büyük bir şirkette çalışma fırsatı bulmak pek çok kişinin en büyük hayali olarak biliniyor. Ancak şirket yaratıcı ve üretken kişileri almak adına mülakatlarda adayları biraz fazla terletiyor. Özellikle sordukları ilginç sorularla büyük dikkat çekiyorlar. Bu anlamda sorulan soruların iyi araştırılması, mülakatlarda hızlı ve yaratıcı cevapların verilmesi, çözüm odaklı kişiler olduğunuzu karşı tarafa net bir şekilde göstermeniz işi almanız açısından önemli bir avantaj olacaktır. 

Yorumlar (0)
22°
açık
banner202