Türkiye'de ilk kez denizde sutopu oynandı

Çeşme Marina'nın ev sahipliğini yaptığı İzmir ESTİ Sutopu Kulübü'nün katkılarıyla düzenlenen sutopu festivali, iki gün süren coşkunun ardından kupa seremoniyle son buldu

SPOR 26.08.2019, 16:08 26.08.2019, 17:46 Ozan Gümüş / ozangumus@izmirgundem.com
Türkiye'de ilk kez denizde sutopu oynandı

Çeşme Marina’da gerçekleşen İzmir ESTİ Sutopu Festivali'nde denize kurulan oyun sahası ile Türkiye'de ilk defa denizde sutopu turnuvası düzenlendi. Centilmence geçen müsabakaları izlemeye gelen İzmirliler tüm sporculara tam not vererek alkışladı.

Havuz yoksa deniz var

İzmir ESTİ Sutopu Festivali'nin ilk gün programında 6 karşılaşma gerçekleştirildi. İstanbul ile Bursa karşılaşması ile başlama düdüğünün çalındığı turnuva Bursa-Ankara müsabakası ile sürdü. Master kategorisinin dışında U13 ekipleri arasında da karşılaşmalar düzenlendi. Festivalin son günü oynan 2 maçın ardından kupa törenine geçildi. Kupa seremonisinde tüm takımlara turnuvanın birer anısı olarak kupa verildi. İki gün süresince Çeşme Marina'da mücadele eden sporcular, düzenlenen festivalden son derece memnun olduklarını ve her yıl bu festivalin Çeşme Marina'da gerçekleştirilmesi için talepte bulunacaklarını ifade ettiler.

Festivali düzenleyen ESTİ Sutopu Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda sporcu Boğaç Alpuğan havuzumuz yoksa marinamız var dediği Çeşme Marina'nın desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, önümüzdeki yıl bu festivali uluslararası seviyeye taşımak için çalışacaklarını ifade etti.

Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan festival hakkında görüşlerini bildirerek sutopu sporuna verdikleri destekten dolayı mutlu olduklarını söyledi ve denizde düzenlenen turnuvaya ev sahipliği yaparak her birlikte bir ilke imza attıklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
az bulutlu