Rekor büyüklükte balıklar tutuluyor

İzmir’in Seferihisar ilçesinde gerçekleşecek balık tutma turnuvasına ilgi büyük.

SPOR 17.08.2019, 23:34 18.08.2019, 12:01 Ahsen Meltem Demirbaş / ahsendemirbas@izmirgundem.com
Rekor büyüklükte balıklar tutuluyor

Çekişmeli ve bir o kadar heyecanlı anlara sahip olan Tuna Masters Teos Balık Turnuvasına kayıtlar başladı. Daha şimdiden 22 tekne ve ekip başvuru yaptı.

İzmir Seferihisar Belediyesi’nin sponsor olduğu Tuna Masters Teos Balık Turnuvasına kayıtlar daha yeni açılmışken 22 ekip başvuru yaptı bile. Tutulan rekor büyüklükteki balıkların tartıya getirilişi ve hangi balığın daha ağır olduğu o çekişmeli anlar için geri sayım başladı. Vatandaşlara da açık olan ve turnuva boyunca tutulan balıkların pişirilip ikram edileceği turnuva balıkçılar tarafından devler ligi olarak tanımlanıyor. 2017 yılında turnuvada yakalanan 295 kiloluk Mavikanat Orkinos(Bluefin) Türkiye’de turnuvalarda yakalanan en büyük balık ünvanını koruyor.

Katılım şartları:

Turnuvaya katılmak isteyen yarışmacıların uygun donanımlı bir tekne, olta ve ekip arkadaşlarına ihtiyaçları var. Gerekli şartlar sağlandığında ve organizasyon kayıt ücreti olan 4.130 TL (KDV dahil) ödendiğinde yarışmacı ekip 15-22 Eylül arasında Teos Marina’sında konaklama hakkı, turnuvaya giriş hakkı ve 4 ödül gecesi yemeğine katılma hakkını almış bulunuyor.

Organizasyon ekibi turnuva tarihine kadar katılımın 50 ekibi geçmesini bekliyor. Organizatörler Murat İyriboz ve Elvio Penetti ortak bir açıklama yaptı ve şu ifadelere yer verdi: 

"Alaçatı'dan, Afrika'dan, Andaman Adalarına, Guatemala'dan Amerika'ya birçok farklı rotalarda yine birlikte denizlere açıldık, buralardan kendimize yepyeni dostlar edindik. Bu sayede, Türk amatör balıkçılarının dünya çapındaki avlaklarda ve maceralarda hak ettiği yeri almasını sağladık. Denizler bizi terk etmedikçe, aynı sevgi ve arzu ile bu bayrağı birlikte dalgalandırmaya devam edeceğiz, hepimize rastgele" dedi.

Yorumlar (0)
17°
açık